Zaczynamy świadomie dbać o zdrowie

Co jakiś czas wybucha tak zwana moda na suplementację za pomocą różnych specyfików. Ludzie zwiększając swoją świadomość tego jak ważne jest odpowiednie dbanie o swoje zdrowie, przyjmują różnorodne suplementy diety. Zazwyczaj jest to oczywiście korzystne dla naszego organizmu, ale czasem robimy to nie zastanawiając się nawet czy jest nam to rzeczywiście potrzebne i tym samym niejednokrotnie sobie szkodzimy.

Niemniej jednak niektórym z takich produktów warto się przyjrzeć bliżej i rozważyć ich stosowanie, bowiem mają one naprawdę świetny wpływ na organizm. Są to między innymi tak zwane mikroalgi, które na polskim rynku można znaleźć pod postacią tabletek lub proszku, który można dodawać do jedzenia. Nadają się one na przykład do napojów, szejków, ale także do jogurtu czy sałatki, trzeba tylko uważać na specyficzny smak tego dodatku.

Spośród nich szczególnie chlorella ma bardzo dobry wpływ na organizm człowieka. Przede wszystkim odtruwa i pomaga pozbyć się z organizmu metali ciężkich. Niestety pierwsze dni jej zażywania mogą być dla nas trudne, ponieważ w wyniku działania tej mikroalgi może pojawić się biegunka. Wówczas koniecznie należy zmniejszyć dawki.

Oprócz tego taka chlorella w tabletkach (http://chlorella-sklep.com.pl/produkty) dostarcza organizmowi człowieka wielu potrzebnych składników odżywczych, wzmacnia odporność i pomaga w szybkiej regeneracji komórek wątroby.

Inne suplementy diety z tej kategorii to na przykład spirulina, która ma nieco inne działanie niż chlorella. Warto zażywać oba specyfiki, starannie kontrolując dawkę i zmniejszając ją ewentualnie, jeżeli zaobserwujemy u siebie jakieś nieciekawe i niepożądane objawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *