Zdrowe żywienie

Jak żyć zdrowo? To pytanie zadaje sobie tysiące osób każdego dnia. Współczesne społeczeństwo żyje szybko, ma mało czasu dla siebie na odpoczynek, na sen, jak również na uprawianie sportu. Niestety, ale także nasza dieta jest daleka od ideału. Nie mamy czasu na gotowanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków każdego dnia.

Oczywiście nie mając czasu na gotowanie, stołujemy się na mieście, jedząc posiłki przygotowane w barach lub restauracjach, a czasem nawet w fast foodach. Przez to nasz organizm ma mało energii, czujemy się ciągle zmęczeni i ociężali. Nasza skóra staje się poszarzała, a nasze paznokcie i włosy są w nie najlepszej kondycji.

Właśnie dlatego coraz częściej szukamy sposobów na dostarczenie naszemu organizmowi mikro i makroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Sięgamy wtedy najczęściej po szeroko polecane suplementy diety. Mogą to być mieszanki różnych witamin, które odpowiednio dobrane pomogą w uzupełnieniu ich do naszego ciała.

Możemy również kupić suplementy skierowane do konkretnego problemu. Na rynku znajdziemy suplementy na włosy, na ciało, na zmęczenie, na poprawę wzroku. Warto wybierać te suplementy, które mają najwięcej substancji potrzebnych, bez zbędnych dodatków. Na rynku znajdziemy również produkty wyjątkowe, tak zwane super food.

Mikroalgi takie jak spirulina należą właśnie do super food, które ostatnimi czasy są szeroko polecane. Dostarczają one do organizmu dużą dawkę witamin, mikroelementów. Możemy je spożywać dodając łyżeczkę lub dwie do codziennych koktajli, lub na przykład z jogurtem. Już po kilku tygodniach spożywania spiruliny czy też mikroalg zobaczymy znaczną różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *