Bezpieczne kosmetyki dla noworodka

Każda młoda mama pragnie dbać o swoje nowo narodzone dziecko. Chce zapewnić mu jak najlepsze warunki rozwoju, na co składają się nie tylko troska oraz miłość, ale także właściwe pożywienie, produkty do pielęgnacji, miękkie zabawki oraz miłe w dotyku ubranka.


Skóra nowo narodzonego dziecka jest niezmiernie delikatna, a należy o nią dbać już od pierwszego dnia życia. Ponieważ jednak nie wiemy czy nasze maleństwo będzie alergikiem, szykując wyprawkę warto kupić tylko te naprawdę niezbędne produkty. Zaliczane są do nich m.in. odpowiednie produkty do kąpieli, krem do pielęgnacji pupy niemowlaka, a także krem do twarzy – niektóre z nich można używać już od pierwszego miesiąca życia. Wiele mam podczas zakupów w różnych drogeriach czy aptekach nie jest jednak pewnych, które produkty będą bezpieczne.

Jak więc wybrać te odpowiednie kosmetyki dla noworodka bez obawy o jego zdrowie?

Zawsze warto posłuchać rekomendacji innych mam czy porad doświadczonego sprzedawcy albo farmaceuty w aptece. Wiele młodych mam decyduje się np. na ofertę Oillan. W swojej ofercie firma ta posiada produkty hypoalergiczne, które były testowane na osobach cierpiących na alergie. Ponadto wyprodukowane zostały ze składników pochodzenia naturalnego, bez żadnego dodatku alkoholu, parabenów ani substancji ropopochodnych, więc możemy ze spokojem, nie martwiąc się niepotrzebnie, użyć ich już od pierwszego dnia po narodzinach.

Dostępne są płyny do kąpieli, kremy przeciw odparzeniom, mleczka nawilżające oraz delikatne szampony. W razie jakichkolwiek wątpliwości przy zakupach na stronie sklepu internetowego dostępny jest numer na infolinię, gdzie z pewnością udzielone zostaną odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Chętnie kupowane są również produkty Ziajka. To specjalna seria kosmetyków dla dzieci, które zapewniają szczególną ochronę ich skóry i nie tylko. Można wybierać spośród kremów ochronnych z filtrem dla niemowląt i nieco starszych dzieci, idealnych na spacery w słoneczny dzień, specjalne żele do zębów, również przeznaczone już dla nieco starszych dzieci.

Dostępne są również maści przeciw odparzeniom oraz delikatne kremowe mydła hypoalergiczne. Odpowiednio nawilżają oraz natłuszczają skórę naszego dziecka, koją różne podrażnienia, a także wzmacniają naskórek. Kosmetyki nie brudzą ubrań, łatwo rozprowadzają się na skórze i szybko wchłaniają. Nie podrażniają skóry, nie drażnią niemowlaka zapachem i łagodnie go chronią. Warto więc w nie zainwestować i nie martwić się więcej o bezpieczeństwo malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *