City break – Jak spakować się na weekend?

Dzisiaj coraz bardziej popularne są wyjazdy weekendowe do przeróżnych miast. Najczęstszym kierunkiem są bez wątpienia stolice europejskie. I choć spędzamy za granicą maksymalnie dwie noce, to przecież musimy zabrać jakiś bagaż – najpiękniejszą sukienkę do Mediolanu czy Brukseli. Jednak klasyczne walizki wydają się być za duże – jakie zatem mamy możliwości?

Rodzaje toreb podróżnych

Na początek zastanówmy się w ogóle, w co możemy się spakować na taki krótszy okres czasu.

Plecak turystyczny

Przede wszystkim może to być plecak turystyczny. To będzie świetne rozwiązanie, jeśli na miejscu będziemy dużo chodzić, nasze miejsce noclegowe jest oddalone od lotniska czy postoju busów albo też, kiedy nie jedziemy typowo do stolicy, tylko w jakieś bardziej niedostępne miejsce, w którym nie ma asfaltowych dróg.

Mini walizka

Dobrą opcją jest także mała walizeczka. Dzięki obecności kółek i rączki w żaden sposób nie zmęczymy się, niosąc ją. Co więcej – walizka zazwyczaj idealnie wpasowuje się w wymiary bagażu podręcznego w samolocie. Jednakże z innej jeszcze strony – walizki na pewno nie są najbardziej pojemną formą bagażu.

sklep.puccini.pl

Torba podróżna

Trzecią możliwością jest oczywiście torba podróżna. Tu zaletą jest to, że taką torbę możemy spokojnie zawiesić na ramieniu i iść z nią. Dodatkowo dużo możemy do niej spakować – brak sztywnych ścianek umożliwia nam zawsze „dopchanie czegoś”. Jest to świetna alternatywa dla plecaka i walizki – łączy w sobie ich najlepsze cechy.

sklep.puccini.pl

 

Jak wybrać torbę weekendową?

Powstaje jednak pytanie, czym się kierować podczas zakupu takiej torby weekendowej? Otóż na pewno torba musi być wykonana z materiału nieprzemakalnego i opornego na ścieranie. Co więcej – warto kierować się także własnym poczuciem estetyki. Wybierzmy zatem taką torbę, która naprawdę będzie nam się podobała. Prosta, uniwersalna torba podróżna świetnie się sprawdza w każdych okolicznościach, jednak czasem warto poszukać torby bardziej eleganckiej, szczególnie jeśli cenimy sobie klasę i podróżujemy do znanych stolic mody.

 

Uniwersalna torba podróżna – czy istnieje?

Warto poruszyć jeszcze wątek uniwersalnych toreb. Są one zazwyczaj proste, mają wiele kieszeni, doskonale przystosowane zarówno do wyjazdów do eleganckich stolic, jak i na weekendowy wypad na działkę. Dodatkowo są one wykonane z materiału, który jest odporny na ścieranie, nieprzemakalny oraz który łatwo daje się umyć – praktycznie wystarczy do tego jedynie gąbka i mydło. Dzięki tym zaletom taka torba zyskała miano uniwersalnej. Warto jeszcze dodać, że nie musi być ona utrzymana w jednej barwie. Dzisiaj na sklepowych półkach znajdziemy także przeróżne modele w różne wzory!

 

Źródło: https://sklep.puccini.pl/blog/jaka-torba-na-wyjazd-weekendow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *