Czy w Tarnowie znajdziemy dobrą agencję tworzącą strony internetowe?

Tworzenie stron www, jest obecnie bardzo dużym rynkiem, na którym pracuje wiele osób. Osoby te pracują w rożnym trybie. Są freelancerzy oraz mniejsze i większe firmy zajmujące się reklamą kompleksową, drukarnie realizujące tanie strony na szablonach i tworzące strony internetowe studia specjalizujące się docelowo tylko w tym zajęciu.

Firmy takie istnieją głównie w dużych miastach takich ja Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Wrocław i najczęściej zajmują się obsługą firm z tych właśnie miast oprócz realizacji zleceń z całej Polski.

Czy można znaleźć firmę, która zajmuje się tworzeniem stron www w mniejszych miastach takich jak Tarnów?

Okazuje się że tak i jest dość dużo tego typu firm, jednak ciężej do nich trafić ze względu na konkurencję większych firm o zasięgu globalnym, a przykładem może być studio tworzące strony www, takie jak Hauerpower – zobacz więcej informacji na ich stronie firmowej.

Wiadomo już, że w miastach o rozmiarach Tarnowa powstają lub już powstały firmy oferujące tworzenie stron www, takie jak w dużych miastach. Ale czy warto korzystać z ich usług?

Wiele osób, które zlecały tworzenie stron internetowych, szczególnie z mniejszych miast na pograniczu województwa jak np. Tarnów, chwali sobie przede wszystkim współpracę z freelancerami. Ich głównymi argumentami są: cena (najczęściej sporo mniejsza niż studia reklamowego,agencji interaktywnej) oraz fakt, że jedna osoba cały swój czas poświęca na realizację naszego projektu, mamy stały kontakt z osobą odpowiedzialną za nasze zlecenie.

Z pierwszym argumentem można się zgodzić. Freelancer zazwyczaj weźmie za usługę mniej, ale zwyczajnie wynika to z faktu, że przy tworzeniu naszej strony pracuje mniej osób, ma też tańsze koszta prowadzenia działalności i oprogramowania oraz marketingu. Drugi argument nie jest do końca trafny. Większość freelancerów w miarę możliwości, podejmuje się realizacji więcej niż jednego zlecenia na raz, więc najczęściej nie jest zaangażowany na sto procent, chociaż takie wrażenie może sprawiać sposób komunikacji czy dostępność.

Warto zatem sprawdzić studio tworzące strony internetowe prawdziwego zdarzenia posiadające lokal, pracownika czy ugruntowaną pozycję na rynku. Jeśli pojawisz się w mieście takim jak Tarnów, może okazać się, że jakość świadczonej usługi nie będzie odbiegać od renomowanych firm z dużych miast, a nad freelancerami maja oni w kilku aspektach sporą przewagę.

Firma czy średniej wielkości agencja interaktywna tworząca strony internetowe, jest przyszłościowym i można powiedzieć sprawdzonym rozwiązaniem zdecydowanie, jeśli idzie o czas realizacji zlecenia, jakość, kontakt czy rzetelność współpracy. Im bardziej skomplikowane i czasochłonne zlecenie jest, tym więcej osób nad nim pracuje, a przewaga ta wzrasta.

Ponadto aby zrobić dobrą, skuteczną stronę internetową, potrzeba mieć wiedzę z co najmniej kilu obszarów tworzenia stron internetowych jakimi są :
• grafika,
• podstawy SEO,
• dobra znajomość opracowania architektury samej strony internetowej,
• techniczna wiedza z zakresu html i css,
a mało który freelancer jest w stanie przynajmniej zadowalającym realizować całość tematu.

Kolejnym punktem przeważającym na korzyść agencji reklamowych, interaktywnych tworzących strony internetowe, jest konieczność administrowania wykonanej już strony oraz jej pozycjonowania. Agencja jest w stanie przynajmniej przez początkowy okres działania strony, administrować ją i pozycjonować za darmo, odpowiadać na pytania czy udzielać drobnych poprawek na początku funkcjonowania strony i jej nowego administratora. Freelancerowi zwyczajnie się to nie kalkuluje, zatem dostaniemy od niego gołą stronę internetową bez supportu i pomocy późniejszej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *