Czy warto się ubezpieczać?

W dzisiejszych czasach z każdej strony atakują nas oferty różnych ubezpieczeń. Większość ludzi czuje się nimi „przesycona” i nawet nie zastanawia się nad tym, czy dane ubezpieczenie jest im potrzebne, ale z góry odmawia, nie zapoznając się nawet z przedstawianą ofertą. To błąd.

Oczywiście, w branży ubezpieczeniowej, tak jak w każdej innej nie brakuje naciągaczy, którzy chcą wykorzystać niewiedzę innych i sprzedać im niekorzystne polisy. Żeby tego uniknąć wystarczy jednak starannie czytać oferty i zapoznawać się z umową oraz ogólnymi warunkami ubezpieczenia przed złożeniem podpisu.

Trzeba bowiem pamiętać o tym, że oprócz naciągaczy w branży pracuje bardzo wielu uczciwych ludzi(stanowią oni zdecydowaną większość!), a przy porównując oferty różnych firm oraz agentów można znaleźć bardzo korzystne rozwiązania. Podkreślenia wymaga jednak fakt, iż wielość rodzajów ubezpieczeń dostępnych na rynku powoduje, iż każdy podmiot potrzebuje inną polisę. Podpowiedzieć optymalny wybór mogą nam agencji ubezpieczeniowi, na przykład z firmy Twój Ekspert. W kolejnym akapicie przedstawimy główne rodzaje ubezpieczeń.

Ubezpieczenia można podzielić na ubezpieczenie majątkowe oraz ubezpieczenie osobowe. Przedmiotem pierwszej z tych grup są dobra majątkowe. Przykładem takiego ubezpieczenia może być znane wszystkim ubezpieczenie OC, a także ubezpieczenie mieszkania od zalania przez sąsiadów lub włamania. Do ubezpieczeń osobowych zaliczamy między innymi ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia zdrowotne lub ubezpieczenie od niezdolności do pracy.

Oczywiście decyzję o tym, czy się ubezpieczać każdy powinien podjąć samodzielnie. Należy wziąć pod uwagę wartość mienia które ubezpieczamy(w przypadku ubezpieczeń majątkowych), wysokość składek oraz(co bardzo ważne!) prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia, które uzasadni wypłatę odszkodowania bądź zadośćuczynienia.

Są jednak sytuacje, w których ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, jednak w naszej ocenie wydaje się być konieczne. Zaliczyć można do nich ubezpieczenie firmy. Niestety prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z większym ryzykiem, niż praca na etacie, w związku z czym warto zabezpieczyć się przed skutkami niespodziewanych zdarzeń, których spektrum w tym wypadku jest dużo szersze. Tak jak pisaliśmy na wstępie – porównując oferty można znaleźć bardzo korzystną polisę, a jej posiadanie daje jednak pewne poczucie bezpieczeństwa…

One thought on “Czy warto się ubezpieczać?

  • 24 lutego 2017 o 11:06
    Permalink

    Moim zdaniem oczywiście warto się ubezpieczyć ponieważ nigdy nie wiemy jakie sytuacje losowe mogą nas spotkać w danym momencie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *