Dlaczego lepiej kupić samochód używany aniżeli nowy?

Dla wielu kupujących samochody, certyfikowany pojazd używany reprezentuje wszystko, co najlepsze – zarówno te zalety, które niosą samochody używane jak i nowe. Jeśli jednak chodzi o same zalety kupowania używanego samochodu są naprawdę liczne – w tym artykule przytoczymy kilka z nich.

Korzyści z zakupu używanego samochodu

Używane samochody są bardziej przystępne cenowo niż kupowanie nowego pojazdu, nawet jeśli chodzi o samochody dostawcze. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić kilka tysięcy, wyszukaj preferowany model wyprodukowany kilka lat temu. Pamiętaj, że każdy nowy samochód traci wartość, gdy tylko wyjedziesz nim z parkingu. Większość ludzi nie wie, że nowe samochody nadal tracą na wartości przez cały pierwszy rok użytkowania, czasem aż 40%. Samochód używany traci wartość znacznie wolniej po pierwszym półroczu, więc można twierdzić, że używany samochód to znacznie lepsza inwestycja niż nowy.

Innym mniej znanym faktem jest to, że ubezpieczenie samochodu kosztuje mniej miesięcznie za używany samochód, niż nowy samochód. Oszczędności związane z zakupem używanego samochodu widoczne są co miesiąc w postaci miesięcznej składki.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących zakupu używanego samochodu jest gwarancja. Wiele używanych samochodów jest nadal objętych gwarancją producenta. Większość ludzi, którzy dzierżawią samochód, sprzedaje go po trzech latach i nadal mają 2 lata z 5-letniej gwarancji. Certyfikowane auta używane i najczęściej używane samochody które przeszły rygorystyczną kontrolę i otrzymają rozszerzoną gwarancję do czasu, gdy zobaczysz je na parkingu.

Dlaczego jeszcze warto postawić na samochód używany?

Używane samochody nie będą obciążać cię ukrytymi kosztami, które mogą pochodzić z zakupu nowych samochodów, takie jak opłaty za wysyłkę. Te koszty, które mogą wynosić kilkaset złotych, są dodawane do ogólnej ceny nowego samochodu. Poza tym, opcje dodatkowe takie jak bagażniki dachowe, powłoki antykorozyjne i wiele innych – nie mają wpływu na cenę używanego samochodu, co jest wisienką na torcie tych argumentów.

Szukasz używanych samochodów w Krakowie? Sprawdź na Opel.autocenter.krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *