Dlaczego warto kupować biżuterię z kamieniami?

Od starożytności, aż do czasów współczesnych biżuteria odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu wizerunku kobiet i mężczyzn na całym świecie. Zdobi i jednocześnie przekazuje informację o statusie społecznym noszącej ją osoby. Najbardziej pożądane są oczywiście wyroby ze złota, platyny i srebra, ozdobione licznymi, często bardzo cennymi, kamieniami szlachetnymi.

Dlaczego kamienie jubilerskie w biżuterii mają tak duże znaczenie? Warto na początku zastanowić się, czym w ogóle są kamienie szlachetne. Są to po prostu odmiany pewnych minerałów i skał. Ich wyjątkowość opiera się na rzadkości występowania, niezwykłej barwie i przeźroczystości. Złota lub srebrna biżuteria z kamieniem szlachetnym wygląda niezwykle pięknie, czego doskonały dowodem jest biżuteria z tanzanitem oferowana przez: Tanzanite.pl – niewielką firmę z Krakowa tworzącą srebrną biżuterię z pięknymi kamieniami jubilerskimi.

Decydując się na kolczyki albo pierścionek warto wybrać wersję z kolorowym, błyszczącym kamieniem. Dodatkowo warto wiedzieć, że poszczególnym kamieniom szlachetnym przypisuje się specyficzne, ezoteryczne właściwości. Od tysięcy lat różni uzdrowiciele i alchemicy przypisywali im moc skupiania energii. Za przykład może posłużyć biżuteria z tanzanitem. Tanzanitowi przypisuje się właściwości magiczne – ma sprzyjać dobrobytowi finansowemu i karierze.

Kupując biżuterię należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd i wartość, ale także na jej pozytywne oddziaływanie na ciało i ducha. Kamienie szlachetne mają tajemniczą moc, o której warto się przekonać samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *