Dlaczego warto zlecić odbiór mieszkania fachowcowi?

Rynek deweloperski od kilku lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup własnego lokum z pierwszej ręki. Oczywiście, nie jest wielu, którzy mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania bez zaciągnięcia pożyczek bądź kredytów, natomiast nawet wizja spłacania długów przez kilkanaście, a czasem nawet i kilkadziesiąt lat, nie wzbrania młodych ludzi przed podjęciem tego kroku.

Owszem, kosztuje to wiele wyrzeczeń – i właśnie dlatego tak ważne jest, aby w momencie odbioru kuczy niczego nie przegapić. W końcu płacimy grube pieniądze, aby spełnić nasze marzenie – dlatego wszystko powinno być idealne. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera.

W pierwszej kolejności jest to oczywiście zgodność mieszkania z projektem. Niemniej jednak, warto również wiedzieć, co to tak naprawdę oznacza? Czy to jedynie pomiar powierzchni mieszkania, czy może coś więcej? Odpowiedzieć na pytanie na co zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera, pomóc może nam fachowiec, który tym właśnie się trudzi. Z pewnością powie on nam, że pomiar powierzchni mieszkania to dopiero początek listy rzeczy, która pozwoli określić zgodność mieszkania z projektem. Do kolejnych spraw należą sprawdzenie wilgotności ścian, sprawdzenie szczelności instalacji grzewczej, sprawdzenie elektryczności.

Dobry fachowiec będzie robił wszystko powoli i bardzo dokładnie – na przykład elektryczność sprawdzi w każdym gniazdku i dla każdej żarówki. Oczywiście, najlepiej do tego typu pracy wziąć kogoś z polecenia. Z pewnością w naszym otoczeniu są osoby, które niedawno odbierały klucze do swojego wymarzonego lokum, dlatego warto podpytać je czy nie znają dobrego fachowca od odbioru.

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie zapoznaj się z artykułem na stronie http://geogrupa.pl/pl/mieszkania-deweloperskie/odbior-mieszkania-10-rzeczy-na-ktore-trzeba-zwracac-uwage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *