Dlaczego wilgoć jest niebezpieczna?

W wielu budynkach, zwłaszcza starszych, pojawia się często problem wilgoci. Niesie to za sobą niebezpieczeństwo dla osób, które przebywają w takim budynku. Jest to spowodowane niebezpiecznymi dla zdrowia grzybami pleśniowymi. Powstają w skutek nadmiaru wilgoci, kiepskiej wentylacji i niedogrzania pomieszczeń. Walka z nimi nie jest prosta i najlepiej zostawić to profesjonalnej firmie, która zajmie się wszystkimi aspektami osuszania budynku.

Oczywiście istnieją preparaty, które pozwalają na zwalczenie szkodliwych grzybów pleśniowych. Niestety jest to działanie doraźne i problem będzie prawdopodobnie powracał. Bardzo dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z odpowiednią firmą (np. poprzez stronę ekodocieplenia.com) i skonsultowanie naszego problemu. Osuszanie budynków jest skomplikowaną pracą i wymaga doświadczenia aby była wykonana dobrze. Takie działania pozwolą pozbyć się nadmiaru wilgoci. Metod osuszania jest oczywiście wiele i należy wybrać odpowiednią do potrzeb. Naturalnie po takiej operacji należy zabezpieczyć budynek przed podobnymi wydarzeniami w przyszłości. W tym celu należy przeprowadzić szereg działań, które pozwolą wygrać z wilgocią raz na zawsze.

Przede wszystkim zadbajmy o odpowiednio wykonaną zewnętrzną izolację termiczną budynku. Często przeprowadzane jest też osuszanie fundamentów, które mają szczególne znaczenie w tym procesie. Są one narażone na wilgoć pochodzącą z gleby i dlatego mogą być słabym punktem konstrukcji. Ich zabezpieczenie pozwoli opanować główne źródło naszego problemu. Warto też sprawdzić działanie wentylacji. W wielu współczesnych budynkach montuje się plastikowe okna, które bardzo słabo przepuszczają powietrze. Przez to działanie wentylacji grawitacyjnej zaburzone i nie działa prawidłowo.

Wszystkie te działania pozwolą nam zapanować nad wilgocią w budynku. Pamiętajmy, że jest to bardzo ważne zwłaszcza dla zdrowia ludzi i zwierząt tam przebywających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *