Dostawca rozwiązań IT przesunie twój biznes na wyższy poziom

Technologia, narzędzia informatyczne stały się nieodłącznymi elementami biznesu. Właściwie żadne przedsiębiorstwo nie da rady na dłuższą metę istnieć i prosperować bez zastosowania rozwiązań IT w firmie. Narzędzia IT cały czas podlegają rozwojowi. Dostosowywane są do potrzeb i wymagań nowych form biznesów. Gdy decydujemy się na ich zakup do naszej firmy warto zwrócić uwagę na to, czy dostawca rozwiązań IT ma doświadczenie z tworzeniem programów dla działalności takiej jak nasza lub podobnej. Fakt ten zdecydowanie ułatwi współpracę przy opracowywaniu rozwiązań dedykowanych naszej firmie. Samemu dostawcy także ułatwi to pracę, gdyż może bazować na dotychczasowych narzędziach przez siebie stworzonych dla innych klientów.


Doświadczony dostawca rozwiązań komputerowych to także doskonały doradca. Często pierwotny pomysł z  jakim zjawiamy się u niego stanowi zaledwie zalążek ostatecznego produktu. Bardzo często to co otrzymujemy na końcu jest wyposażone w wiele więcej funkcjonalności, o których początkowo nie myśleliśmy. A to dlatego, że dostawca rozwiązań IT po przeanalizowaniu specyfiki naszej działalności może dopasować do niej odpowiednie narzędzia, które ją usprawnią. Bazuje przy tym na dotychczasowych rozwiązaniach i nowych zmianach technologicznych, za którymi my niekoniecznie nadążamy.

Dystrybucja IT obejmuje wiele różnych rozwiązań informatycznych. W ofercie takich przedsiębiorstw znajdziemy narzędzia usprawniające tylko pojedyncze działania czy funkcje w firmie. Ponadto w większe i bardziej doświadczone podmioty mają w swoim dorobku budowę ogromnych systemów służących zarządzaniu całą firmą. Dostawca rozwiązań komputerowych może nam zatem zaoferować pojedyncze narzędzia lub cały pakiet w postaci rozbudowanego sytemu ERP lub CSM. Wybór zdeterminuje nasze zapotrzebowanie oraz możliwości finansowe.

Decydując się na zakup takich rozwiązań należy brać pod uwagę fakt, że dostawca rozwiązań IT nie stworzy nam systemu w jeden dzień. Nawet jeżeli szkielet programu jest w jego posiadaniu, dostosowanie go do wymogów naszej działalności wymaga czasu. W przypadku rozbudowanych systemów, stworzenie pełnej wersji może zająć nawet lata. Na szczęście zazwyczaj dostawca rozwiązań komputerowych musi tylko wprowadzić odpowiednie poprawki w istniejącym programie.

Podsumowując, dystrybucja IT to domena firm programistycznych. Nie zawsze musimy decydować się na największą z nich, ale warto postawić na taką z doświadczeniem. Należy także pamiętać, że czas jest tu bardzo istotną kwestią. Stworzenie indywidualnego rozwiązania wymaga go dużo, tym więcej im bardziej skomplikowany system jest do wykonania i wdrożenia. Jeżeli nasz biznes jest niewielki, wówczas dostawca rozwiązań IT jest w stanie nam dostarczyć gotowe narzędzie szybciej. Wynika to z faktu, iż w takim przypadku zapewne gotowy program wymaga jedynie małych przeróbek.

Nie zależnie jednak od wielkości naszej firmy, gdy stawiamy na rozwój prędzej czy później bardziej rozbudowane rozwiązania IT staną się koniecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *