Druk na folii

Druk na folii zyskuje sobie coraz większą popularność, dlatego też coraz częściej spotykany jest w ofercie handlowej wielu drukarni. Techniki druku na folii są dość skomplikowane i wymagają posiadania bardzo specjalistycznego sprzętu, jednak mimo to przedsiębiorcy z branży drukarskiej bardzo chętnie w nie inwestują, co w perspektywie czasu okazuje się bardzo korzystne i opłacalne.

Największym uznaniem i popularnością cieszy się druk fleksograficzny na folii idealnie nadający się do promowania własnej firmy czy produktu. Sprawdza się równie dobrze jak rotograwiura, jednak kosztuje znacznie mniej, co tylko zachęca przedsiębiorców do korzystania z takiego rozwiązania.

Nadruk wykonywany jest jedynie na giętkich podłożach. Takimi podłożami najczęściej są:

  • folie polietylenowe
  • folie polipropylenowe
  • folie barierowe
  • folie PVC
  • folie skrętne

Do druku fleksograficznego najczęściej stosuje się farby UV, bowiem charakteryzują się one największą odpornością na szkodliwie działanie promieni słonecznych. Dodatkowo dla utrwalenia uzyskanego efektu materiał pokrywany jest specjalnym lakierem, ewentualnie poddawany laminacji. Każda z drukarni wykonuje nadruk zgodny z wytycznymi i życzeniem klienta składającego zamówienie.

Zdarza się tak, że klient życzy sobie nadruku nie możliwego do wykonania dokładnie tak, jakby sobie tego życzył. W takich wypadkach odpowiedni specjalista proponuje zmiany zgodne z wcześniejszą koncepcją, jednak znacznie łatwiejsze do wykonania od strony technicznej. Chodzi o to, by klient był maksymalnie zadowolony z wykonanej usługi. Druk fleksograficzny bardzo często wykorzystywany jest do tworzenia etykiet na opakowaniach, saszetek itd. Koszt produkcji metodą fleksografii najkorzystniejszy jest tylko w przypadku dużych nakładów uzyskiwanych elementów.

Zainteresowany usługami druku na foli? Koniecznie sprawdź ofertę drukarni JKB Print na stronie https://www.jkbprint.pl/druk-na-folii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *