Ekonomicznie korzystne – ekologicznie skuteczne

Czy zastanawiałeś się kiedyś na czym polegają efektywne systemy napełniania cystern drogowych? Zazwyczaj projektowane są zgodnie z ekonomicznymi zasadami działania i ekologicznymi aspektami. Są one wznoszone w zadaszonych miejscach przeznaczonych do pracy z niebezpiecznymi produktami. Szybkość napełniania można zaprojektować na 2.200 litrów / min.

Systemy kontroli i rejestrowania danych umożliwiają operatorowi zwolnienie wszystkich funkcji. Nie jest możliwa żadna nieprawidłowa operacja ani manipulacja. Dokumenty załadunkowe są śledzone i przetwarzane w ramach centralnego programu koordynującego cały proces. Jak wygląda to w przypadku większych operacji, na przykład dotyczących logistyki obejmujących cały terminal gazowy?

LPG ma potencjał do wykorzystania przez promy, barki i holowniki. Jest już używany jako paliwo dla statków na śródlądowych drogach wodnych, takich jak promy, gdzie rozładunek gazowca LPG (np. Onico-gas.pl) jest dużym wyzwaniem dla operatorów przemysłowych i morskich. Jak więc wygląda standardowy rozładunek gazowca LPG? Kiedy statek przybywa na terminal wyładowczy, ciśnienia i temperatury w zbiorniku ładunkowym muszą mieć wartości odpowiednie do wymagań terminala, aby umożliwić osiągnięcie maksymalnych wartości rozładowania. Przed rozpoczęciem operacji rozładowywania należy wykonać przedoperacyjne procedury statku, czyli między innymi wymianę informacji na temat statku oraz wybrzeża, listę kontrolną bezpieczeństwa statku oraz wybrzeża.

Obserwacja manometrów kolektora zapewnia w ogromnej większości przypadków dobre wskazanie, pokazując czy używana jest właściwa liczba pomp. Szybkość rozładowania nie może być zmniejszana poprzez dławienie zaworów w zwrotnicy, jeśli brzeg nie może przyjąć prędkości rozładowania. To tylko podgrzeje ładunek. Podstawową metodą sterowania przepływem jest dławienie wyładowania pompy wspomagającej lub głównego obiegu pompy lub kombinacja tych dwóch. Kontrola przepływu wyłącznie poprzez dławienie głównego wyładowania pompy może spowodować utratę pompy ssącej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *