Elementy małej architektury miejskiej ważnym dopełnieniem

Zastanów się, ile razy poruszając się po mieście mijałeś gdzieś wiszące między dwoma kolejnymi słupkami dwukolorowe lub jednolite łańcuchy miejskie? Zapewne setki razy.

Nie są one jedynie wymysłem tęgiego umysłu projektanta architektury krajobrazu czy miejskiej. Te łańcuchy stalowe stanowią dopełniający i funkcjonalny element małej architektury danego miasta spełniając również rolę porządkową np. w miejscach takich jak parkingi wyznaczając tam ich powierzchnię i ograniczając możliwości wjazdu i wyjazdu do przykładowo dwóch konkretnych miejsc.

Te łańcuchy miejskie, które udało ci się zobaczyć zapewne były w 3 wariantach kolorystycznych: zwykłe żeliwne lub stalowe, czarne ocynkowane lub dwukolorowe czerwono-białe odgradzające krawędź chodnika od jezdni w miejscach bardziej niebezpiecznych (ich kolor wynika z nacisku na zwiększenie ich widoczności z większej odległości). Są jednak firmy oferujące zamówienie łańcuchów w wybranym przez nas kolorze tak by pasowały kolorystycznie do danej przestrzeni miejskiej i stanowiły w niej swoistą dekorację.

Wiele firm produkujących łańcuchy miejskie poleca łańcuchy hartowane gdyż wyróżniają się jeszcze większą wytrzymałością na ewentualne próby zniszczenia poprzez przerwanie ciągłości ich struktury. Łańcuchy stalowe hartowane cechują się najlepszą na rynku twardością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne dzięki efektowi odwróconego „al dente”, czyli twarda powierzchnia i miękki rdzeń łańcucha pozwalające na zwiększenie wytrzymałości na uderzenia np. młotka oraz uniemożliwiające przecięcie nożycami, sektorem czy piłą do metalu. Mimo swej potęgi łańcuchy hartowane są dostępne w różnych wzorach.

Szukasz więcej informacji o łańcuchach miejskich? Zajrzyj na https://konarch.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *