Escape room – pokój pełen zagadek

Mawia się, że gry komputerowe źle wpływają na psychikę, że wręcz odmóżdżają. Może i jest to prawda w stosunku do określonych tytułów, ale na pewno nie w stosunku do wszystkich. Pomiędzy grami znajdują się bowiem tak zwane klasyczne gry przygodowe typu point&click, które to wymagają od gracza sporego pomyślunku, a ponadto przedstawiają mu ciekawą, wciągającą fabułę.

Sposób rozgrywki w tych grach polega na szukaniu, łączeniu i używaniu w odpowiednich miejscach i sytuacjach określonych przedmiotów lub rozwiązywaniu zagadek logicznych i posuwaniu się naprzód wraz z fabułą.

Pewnego dnia ktoś wpadł na pomysł, by taką klasyczna grę przygodową (a konkretnie jej odłam zwany escape room) przenieść do świata rzeczywistego. I tak w Krakowie escape room (http://www.lostroom.pl/) znajdziemy na przykład przy ulicy Kremerowskiej lub Szewskiej. Czymże jest wiec ten escape room lub inaczej mówiąc escape game? Realnym pomieszczeniem, do którego wchodzą gracze i mają za zadanie się z niego wydostać.

Może i brzmi prosto, ale z pewnością takie nie jest, bo jest to pełen pokój zagadek. By finalnie odnaleźć ostatni klucz prowadzący do drzwi trzeba szukać innych potrzebnych przedmiotów, wskazówek, zagadek. Może to być zagadka logiczna, może być matematyczna, może być jakiś labirynt do pokonania.

Same tajemnicze pokoje, z których należy się wydostać projektowane są w rozmaitych stylach i klimatach. Czasami może to być laboratorium szalonego naukowca, kiedy indziej więzienna cela, a za jeszcze innym razem na przykład kapsuła statku kosmicznego. Zabawa ta dostarcza mnóstwo frajdy i na pewno warto wybrać się do takiego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *