Gra czy jednak może sport?

Jedni mówią o nim gra, inny nazywają sportem, a jeszcze inni widzą w nim tylko hazardową rozgrywkę. Oczywiście mowa tutaj o pokerze, który jest niezwykle popularny na całym świecie i ma miliony zwolenników, ale też niemało przeciwników, stąd jego jakże różne określenia.

Ja osobiście widzę w pokerze prężnie rozwijającą się dyscyplinę sportu. Dlaczego? Z racji tego, że największe turnieje zagraniczne śledzą ogromne rzesze widzów, a nagrody w nich to dziesiątki milinów dolarów. Poker swoją popularność w ostatnich latach zdobył głównie dzięki Internetowi. To tam każdy pełnoletni gracz (nie mieszkający w Polsce – u nas jest to nielegalne!) wpłacając zaledwie kilka dolarów może zmierzyć się z innymi.

Jednak to co przyciąga większość światowych graczy to turnieje pokerowe. To tam amatorzy mogą zmierzyć się z profesjonalnymi graczami walcząc o naprawdę duże kwoty. Dostęp do tych największych turniejów jest możliwy przez dokonanie wpisowego, lub poprzez wygranie specjalnego biletu, który pozwala zagrać w nich. Ta druga możliwość jest szczególnie atrakcyjna dla graczy, którzy nie dysponują dużym budżetem, a chcieliby się sprawdzić w grze z najlepszymi o największe wygrane.

Warto podkreślić, że profesjonalni polscy pokerzyści odnoszą coraz większe sukcesy w turniejach. Coraz częściej możemy usłyszeć gdy któryś z rodaków wygrał niemałe pieniądze. Wielu z nich uczyniło z tego zajęcia sposób na życie. Turnieje w Internecie często trwają po kilkanaście godzin i kończą się dopiero nad ranem. Jest to olbrzymi wysiłek dla organizmu, który musi pozostać przez cały czas w skupieniu. Istnieją również mniejsze turnieje, gdzie liczba graczy jest ograniczona, a wpisowe na tyle niskie, że niemal każdy gracz może w nim zagrać.

Poza turniejami w Internecie istnieją również turnieje w kasynach naziemnych. Odbywają się one na całym świecie w najpopularniejszych miejscach jak np. Monaco, Barcelona czy Las Vegas.

No i na koniec, jakby na potwierdzenie tezy o ogromnym zainteresowaniu pokerem, warto zauważyć stale przybywające w sieci portale poświęcone tej grze, fora dla graczy czy niewielkie strony informacyjne, jak Szkola-Pokerowa.pl czy inne tego typu witryny internetowe, które mają stałych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *