Grypa – objawy, jak skutecznie leczyć, kiedy do lekarza?

Czujesz pierwsze objawy grypy lub przeziębienia? Skonsultuj się z lekarzem i weź zwolnienie – nie czekaj, aż choroba się rozwinie, bo Twoja rekonwalescencja znacznie się wydłuży. Organizm, aby wygrać z chorobą, potrzebuje dużej ilości odpoczynku i odcięcia się od zarazków. Jakie są objawy grypy, kiedy należy udać się do lekarza, jak ją leczyć? Poznaj najważniejsze zasady.

Objawy grypy. Co powinno niepokoić?

Osłabienie, dreszcze, uczucie zimna, gorączka, kaszel, bóle mięśni i gardła – to najczęściej pojawiające się objawy grypy. Jeśli nagle czujesz się wyraźnie osłabiony, masz poczucie rozbicia i pojawia się pierwszy ból gardła czy katar, powinieneś wdrożyć konieczne środki zaradcze. Z grypą nie ma żartów, a leczona od razu, potrafi trwać dużo krócej.

Jak skutecznie leczyć grypę?

Weź wolne w pracy na 1-2 dni, jeśli nie masz jeszcze silnych objawów i spędź ten czas na odpoczynku. Grypę trzeba wygrzać, dlatego gorące kąpiele z olejkami eterycznymi będą strzałem w 10-tkę, podobnie jak wylegiwanie się w łóżku w ciepłej piżamie i grubych skarpetach. Pij gorącą herbatę z miodem, imbirem i cytryną, jedz zdrowo i treściwie, ale nie obciążaj ciała dodatkowo nadmiernie tłustym pokarmem. W pierwszym etapie, kiedy objawy nie są jeszcze znacznie nasilone, unikaj leków – osłabiają organizm, który w innym przypadku sam może skutecznie poradzić sobie z chorobą.

Kiedy powinniśmy udać się do lekarza?

Jeśli mimo natychmiastowej reakcji objawy choroby się nasilają, wybierz się do lekarza, który nie tylko wydłuży Ci zwolnienie w pracy, ale i doradzi najlepsze leczenie. Leki, płukanki na gardło, inhalacje i syropy mogą być koniecznością. Ciekawym sposobem na grypę, który odnotowuje rosnącą popularność, są bańki – postawienie ich na plecach może znacząco pomóc w leczeniu grypy.

 

Dowiedź się więcej o grypie z strony http://febrisan.pl/grypa-i-przeziebienie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *