Grzyby witalne Shiitake

Grzyby witalne Shiitake (twardnik japoński) posiadają smak kwaskowaty. Wpływają one na układ immunologiczny i pomagają w zwalczaniu komórek rakowych, Stosowane są także w leczeniu przeziębienia, zapobiegają procesowi starzenia się skóry, chorobom serca, otyłości. Wpływają pozytywnie na pożycie seksualne.

Grzyby Shiitake stosowane są w Azji od wieków. Od niedawna wykorzystywane są również w Stanach Zjednoczonych. W Chinach nazywane są „eliksirem życia”, gdyż wpływają na poprawę witalności oraz redukcję stresu. W tej chwili ich cena spada, gdyż pojawia się coraz więcej hodowli tych grzybów.

Stosowanie proszku z wyciągiem z grzybów Shiitake przyczynia się do znacznego zwiększenia aktywności naturalnych komórek antyrakowych. Wspomaga też działanie układu odpornościowego i immunologicznego. Już w latach 60. XX wieku potwierdzono ich skuteczność w walce z rakiem piersi, płuc, układu trawiennego, żołądka itd. Naukowcy zauważyli, iż wspomagają one chemioterapię i radioterapię. Zawarty w nich lentinian hamuje wzrost komórek rakowych i nawet o 80%. Tym samym dzięki jego stosowaniu istnieje znaczna szansa na przedłużenie życia chorych nawet w III fazie rozwoju raka.

Grzyby witalne Shiitake zawierają też wapń, żelazo, cynk, potas, kwas foliowy, witaminy z grupy B oraz prowitaminę D, która jest niezwykle cenna w przypadku wegetarian i wegan. Działają one antybakteryjnie – stosowane są w przypadku infekcji bakteryjnych, grzybicznych i pasożytniczych.

Regularne spożywanie grzybów Shiitake powoduje zmniejszenie złego cholesterolu i obniżenie krzepnięcia żył w układzie krwionośnym. Wpływają pozytywne na proces starzenia się skóry – hamują działanie wolnych rodników. Stosowane są w leczeniu AIDS, gdyż skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa HIV (skuteczniej niż leki syntetyczne).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *