Jak dobrać komplet wypoczynkowy? 5 porad

Mając w planach kupno kompletu wypoczynkowego do salonu, zastanawiamy się jak powinien wyglądać i w jaki sposób wybrać odpowiedni. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze mebla? I jak kupić komplet wypoczynkowy abyśmy nie żałowali swojego wyboru? Poniżej przedstawiamy 5 porad, które pomogą w doborze najodpowiedniejszego kompletu mebli do wypoczynku.

  1. Jaki komplet wypoczynkowy?

Sklepy z meblami oferują różnego rodzaju tapicerowane komplety wypoczynkowe. Możemy wybierać pomiędzy opcją 2 fotele+1 sofa, 2 sofy+1 fotel, 2 sofy+2 fotele. Oczywiście głównym czynnikiem mającym wpływ na naszą decyzję, powinien mieć fakt, jaką dysponujemy przestrzenią na meble. Jeśli jest ona duża lub nieograniczona, możemy się zdecydować na dowolny komplet wypoczynkowy o mniejszych lub większych gabarytach. Jeśli mieszkamy w bloku i mamy przysłowiowe M-3, raczej powinniśmy dokładnie zmierzyć miejsce w którym chcielibyśmy postawić meble. Pamiętajmy, iż komplet wypoczynkowy nie może zajmować całego salonu!

  1. Skóra czy materiał?

Kolejnym dylematem, który często mamy, jest wybór materiału obiciowego kompletu wypoczynkowego. Ze skóry cy z materiału? Tu musimy wziąć kolejne czynniki pod uwagę. Przede wszystkim jaki mamy budżet na zakup mebli. Tapicerki z materiału są tańsze niż ze skóry i czy posiadamy w domu zwierzęta. Pies czy kot z łatwością porysuje skórę, dlatego też w tym przypadku obicie z materiału będzie korzystniejsze. Skóra natomiast wygląda elegancko i gustownie.

  1. Funkcjonalność

Niezwykle istotnym elementem jest, czy komplet wypoczynkowy jaki chcemy nabyć, ma pełnić tylko funkcję mebla do siedzenia lub oglądania tv. Obecnie kanapy oferowane także w kompletach, mogą mieć wiele funkcji dodatkowych, np. możliwość rozłożenia, schowek na pościel, regulowane zagłówki czy mini stolik na napoje. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zobacz komplety wypoczynkowe od Adriany.

  1. Jaki kolor?

Często zastanawiamy się także, w jakim kolorze wybrać komplet wypoczynkowy. Jeśli zdecydujemy się na obicie z materiału, mamy ogromny wybór kolorów i wzorów. Jeśli jednak bardziej przekonuje nas komplet wypoczynkowy ze skóry, wybór jest mniejszy. Wybierając kolor mebli, warto kierować się stylem jaki chcemy mieć w domu/lub już mamy. Pamiętajmy aby kolor zestawu wypoczynkowego pasował do koloru ścian i podłogi. Przykładowo, jeśli mamy beżowe ściany i brązową podłogę, dobrym wyborem będą białe meble. Starajmy się aby meble idealnie współgrały z otaczającą ją przestrzenią i aby „ nie zlewały się” z tłem.

  1. Jakość mebli

Kupując meble do wypoczynku, coraz częściej zwracamy uwagę na jakość ich wykonania. Chcielibyśmy bowiem, aby zakupiony komplet wypoczynkowy posłużył nam przez długie lata. Z tego też względu warto kupować meble od polecanych i renomowanych producentów dla których jakość wytwarzanych przez nich mebli, jest priorytetem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż nasz nowy komplet wypoczynkowy nie ulegnie szybko zniszczeniu, nie zmieni swojej barwy lecz będzie dla nas i naszej rodziny długo miejscem wspólnych spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *