Jak dobrze dbać o włosy

Włosy stanowią wizytówkę każdego człowieka, ponieważ to właśnie wygląd oceniamy w pierwszej kolejności.
Na temat dbania o włosy można mówić i pisać wiele. W internecie można znaleźć masę artykułów i publikacji na ten temat, z których setki dotyczą naprawdę specjalistycznych zagadnień. Warto podkreślać jednak również rzeczy najprostsze: takie jak to, że świadoma pielęgnacja włosów to o wiele więcej niż ich mycie szamponem, ewentualnie połączone ze stosowaniem odżywki od czasu do czasu.

Długie, silne, lśniące i zdrowe włosy zwykle wymagają starannej pielęgnacji zaplanowanej w czasie. Zwykle, jeżeli stan naszych włosów pozostawia wiele do życzenia, musimy na poprawę poczekać nawet miesiąc lub dłużej. Dobrą opcją są kosmetyki z zielonej herbaty. Zielona herbata zawiera m.in. żelazo, wapń, potas oraz witaminy A, C, B i K, nie mówiąc już o tym, że zwalcza wolne rodniki. Zielona herbata dobrze wpływa na nasze włosy, wzmacniając włosy i przyśpieszając ich wzrost. Dodajmy do tego przyśpieszanie metabolizmu i ochronę przed rakiem, a zyskamy środek wszechstronny i niemal doskonały, przy czym oczywiście w pełni naturalny. Na rynku znajdują się setki produktów różnego rodzaju wykorzystujących zieloną herbatę, którą oczywiście możemy również ,,tradycyjnie” pić z korzyścią dla zdrowia.

Jeżeli zielona herbata z jakiegoś powodu wydaje się nam mniej atrakcyjna od tradycyjnie polskich kosmetyków, to dobrym wyborem dla naszych włosów będzie szampon z dziegciem. Dziegieć posiada właściwości odkażające i bakteriobójcze, więc jest obowiązkowy dla osób z chorą skórą głowy. Łuszczyca najczęściej znika po kontakcie z dziegciem bez śladu. To przykład tego, jak przyroda podsuwa nam najlepsze rozwiązania.

Kończąc, warto wspomnieć o kosmetyku, który w swoim czasie zrewolucjonizował rynek, stając się nieodzownym towarzyszem setek kobiet. Mam oczywiście na myśli jedwab do włosów, czyli kosmetyk służący do pielęgnacji i stylizacji włosów, który jednocześnie je nawilża i wzmacnia ich strukturę. Poza tym, jedwab pomaga przy ich modelowaniu i nadaje się do każdego rodzaju włosów, więc jest dzisiaj obowiązkowy, jeżeli chcemy uzyskać najlepszy i zdrowy wygląd. Jakby tego było mało, jedwab zapobiega wysychaniu i pomaga w zwalczeniu rozdwojonych końcówek.

Warto dbać o włosy – ich zdrowy blask znacząco zwiększy nasze dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *