Jak się przygotować do wizyty u psychologa?

Stan naszego zdrowia psychicznego jest niezmiernie ważny, dlatego wszyscy musimy o niego nieustannie dbać. Jeśli natomiast w naszym życiu pojawia się zbyt dużo stresu, problemów i zmartwień, być może przyda nam się nieco bardziej specjalistyczna pomoc. Najlepiej więc, gdy w takiej sytuacji zobaczy nas psycholog w Krakowie i dokładnie zdiagnozuje nasz problem. Często jednak obawiamy się takich wizyt i nie wiemy, jak się do nich przygotować. Jak więc to zrobić?

Jeszcze przed wyjściem z domu zastanówmy się, jaki jest w ogóle nasz problem – przemyślmy dokładnie, co nie podoba nam się w życiu i co chcielibyśmy z niego wyeliminować. Być może jest to zbyt duża ilość stresu, ciągły, kiepski nastrój lub brak chęci i ochoty do działania. Jeśli wcześniej rozpoznamy swój problem, z łatwością omówimy go u swojego lekarza. Powiemy mu dokładnie, na czym polega nasz kłopot i dlaczego tak nas on martwi. Zastanówmy się także wcześniej, co mogło mieć wpływ na daną zmianę w naszym życiu. Być może ostatnio zmieniliśmy pracę, szkołę lub rozpoczęliśmy życie w nowym dla nas miejscu. Każda taka informacja będzie bardzo przydatna, bo dzięki niej zarówno psycholog, jak i psychiatra w Krakowie dokładniej zbada nasz problem. Wtedy stwierdzi, jaka jest jego przyczyna, a to klucz do całkowitego uzdrowienia. Jeśli bowiem chcemy pozbyć się jakiegoś problemu, musimy wyeliminować jego przyczynę, gdyż to ona jest zwykle sprawcą całego zamieszania.

psychoterapia1

Przed wizytą u psychologa warto także zapisać sobie inne, cenne informacje – lekarz na pewno spyta nas o to, czy przyjmujemy jakieś leki. Jeśli więc stale bierzemy pewne suplementy, spiszmy sobie ich nazwy. Takimi informacjami z pewnością zainteresuje się psychiatra Kraków, jeśli będzie chciał zaproponować nam leczenie farmakologiczne. Dodatkowo, ważna jest także nasza dieta. Czasem bowiem pewne zmiany w psychice wynikają z niedoborów pewnych witamin, substancji lub minerałów. Zastanówmy się więc, jak się odżywiamy i jak często uprawiamy sport. O tych danych również powinniśmy opowiedzieć lekarzowi, jak i również o chorobach, które przebyliśmy. Zwróćmy także uwagę na choroby, które pojawiały się w naszej rodzinie, bo one także mogą mieć spore znaczenie. Jeśli bowiem ktoś z naszych bliskich miał już problemy związane z psychiką, sami możemy być na nie bardziej narażeni i o tym musimy opowiedzieć psychologowi.

psycholog3

Jeśli już w taki sposób przygotujemy się do swojej pierwszej wizyty w gabinecie psychologicznym – wszystko pójdzie po naszej myśli. Pamiętajmy jednak przy tym, że tak naprawdę istnieje wielu lekarzy, którzy zajmują się właśnie zdrowiem psychicznym. Niekoniecznie musi to być psycholog, bo czasem warto zasięgnąć pomocy innego specjalisty, jakim jest seksuolog w Krakowie. Sami musimy stwierdzić, który lekarz najbardziej nam pomoże i do niego powinniśmy się zapisać. W razie pewnych błędów specjalista na pewno skieruje nas do innego gabinetu. A wtedy rozpoczniemy już całkowite leczenie i ostatecznie pozbędziemy się swojej dolegliwości, odzyskując prawidłowe zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *