Jak szybko kupić mieszkanie?

Jednym z największych celów życiowych dla wielu z nas jest posiadanie własnych czterech kątów. Niektórym marzy się mały dom z ogródkiem na przedmieściach, inni wolą luksusowy apartament w centrum miasta, a jeszcze inni mieszkanie w bloku usytuowanym na cichym osiedlu. Jak wiadomo spełnienie tego marzenia nie zawsze jest możliwe i przede wszystkim nie należy do najłatwiejszych. Jeśli jednak mamy sporo motywacji, to są duże szanse na powodzenie. Jak zatem szybko kupić mieszkanie i na co zwracać uwagę?

building-922531_1920W pierwszym etapie powinniśmy pochylić się nad naszą sytuacją finansową. Naprawdę rzadko kiedy możemy sobie pozwolić na taki zakup za gotówkę, ale od czego w końcu są kredyty? Jeżeli mamy stałe dochody i jeśli nasza przeszłość kredytowa jest w miarę czysta, to nic nie stoi na przeszkodzie. żeby złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Przy odrobinie szczęścia być może załapiemy się na jakiś rządowy program, dzięki któremu łatwiej nam będzie spłacać tak duże zobowiązanie? Jeżeli mieścimy się w pułapie wiekowym, to tak zwany program Mieszkanie dla Młodych może być właśnie dla nas. Co bardzo ważne finansuje on nowe mieszkania i domy, ale tylko o określonym metrażu. Niemniej jednak, jest to spore ułatwienie dla młodych małżeństw, osób samotnie wychowujących dzieci i singli.

Skoro kwestie finansowe mamy już za sobą, to teraz czas na szukanie mieszkania prądnik biały kraków. Do wyboru mamy dwie opcje. Możemy skorzystać z nieruchomości pochodzących z rynku wtórnego, ale możemy także pokusić się o zakup mieszkania wprost od dewelopera. Jeżeli bardzo zależy nam na czasie, to używane lokum może być dobrym rozwiązaniem. Taki wybór niesie za sobą jednak pewne wady. Po pierwsze, nigdy do końca nie wiemy w jakim stanie jest nieruchomość. Po drugie, musimy zaakceptować istniejący stan rzeczy i możemy jedynie przeprowadzić jakiś remont. O zmianie rozkładu pomieszczeń raczej nie ma mowy. Dlatego też, mnóstwo osób decyduje się na tą drugą opcję i wybiera zupełnie nowe mieszkanie. I tutaj znowu mamy do czynienia z pewnymi wadami i zaletami. Jeżeli chodzi o wady, to przede wszystkim musimy dokładnie sprawdzić jakie doświadczenie ma wybrany przez nas deweloper. Możemy obejrzeć jego dotychczasowe realizacje, ale możemy także poczytać o nim w internecie. Jeżeli coś wzbudzi nasze podejrzenia, to warto dopytać się o szczegóły. Jeśli zaś chodzi o zalety wynikające z zakupu nowego lokum, to jest ich naprawdę sporo. Do nowego mieszkania także możemy wprowadzić się niemalże od razu po podpisaniu umowy. Trzeba tylko znaleźć dokończoną inwestycję. Jeżeli będzie nas interesowała taka nieruchomość, to przy okazji możemy liczyć na negocjacje cenowe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że deweloperowi sprzedającemu ostatnie mieszkania zależy na czasie. I nawet jeśli nie uda nam się obniżyć ceny, to możemy załatwimy sobie dodatkowe miejsce parkingowe?

Jak wynika z powyższych przykładów sposobów na szybkie znalezienie mieszkania jest sporo. Trzeba tylko być na bieżąco i stale śledzić najnowsze propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *