Jak wspierać pracę dziecięcego mózgu?

Dzieci już od pierwszych dni życia uczą się codziennie tysiąca nowych rzeczy. Nigdy później nauka nie następuje w takim tempie i nie przychodzi tak naturalnie. Przychodzi jednak taki moment, gdy dziecko idzie do szkoły i chcemy, by nauka w szkole szła mu równie łatwo, jak w pierwszych dniach jego życia. Czy można mu w tym jakoś pomóc?

Naucz dziecko koncentracji

Współczesne czasy nie sprzyjają koncentracji. Mamy tak dużo bodźców wokół siebie, że skupienie się na jednej czynności bywa problematyczne. Zadbaj jednak o to, by dziecko nauczyło się koncentrować. Dlatego niech podczas zabawy nie towarzyszy mu stale grające radio czy włączony telewizor. Urządzenia te powodują bardzo duże rozproszenie i nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że dziecko bawi się klockami czy autkami, to jego mózg jest bombardowany dodatkowymi bodźcami. Jeśli nauczymy dziecko bawić się w skupieniu, to później nie będzie miało problemu ze skupieniem się na rysowaniu szlaczków czy obliczeniach z matematyki.

Wspomóż dziecko odpowiednią dietą

Mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch i z pewnością jest w tym sporo prawdy. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, żeby mózg Twojego dziecka pracował na wysokich obrotach, dostarczaj mu odpowiednich składników odżywczych. Niech dieta dziecka będzie bogata w kwasy omega-3, witaminę D, które mają duży wpływ na funkcjonowanie mózgu. To właśnie z ich względu w diecie dziecka powinny być obecne ryby. Jeśli ich nie lubi, to podaj mu tran w syropie dla dzieci, który uzupełni niedobory powstałe w wyniku zbyt ubogiej diety.

Sprawdź także jakie witaminy warto podawać dzieciom w wieku szkolnym: http://www.sanostol.pl/witaminy-substancje-odzywcze/jakie-witaminy-podawac-dzieciom-w-wieku-szkolnym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *