Jak wykonywać zdjęcia produktowe?

Każdy sklep stara się jak najlepiej zaprezentować swoje towary, które oferuje potencjalnym klientom. To właśnie dlatego ostatnio bardzo popularna stała się fotografia produktowa. Dobre przedstawienie produktu może bowiem zdziałać cuda. Większość osób zwraca uwagę na wygląd rzeczy, a nie na ich stan techniczny. Wykorzystują to właściciele sklepów i starają się jak najlepiej przedstawić swoje towary. Jak więc wykonuje się taką fotografię produktową?

Wykonywaniem takich zdjęć najczęściej zajmuje się fotograf reklamowy. Jeśli więc sami chcemy nim zostać, musimy zapoznać się ze specyfiką wykonywania fotografii produktowej. Po pierwsze, bardzo ważny będzie sprzęt, z którego skorzystamy. Musimy mieć profesjonalny aparat oraz statyw. To na nim ustawimy lustrzankę, aby się ona nie chwiała. Dodatkowo, nasz aparat powinien mieć różne filtry, z których skorzystamy w celu lepszego uchwycenia walorów danego produktu.

Jeśli już zdobędziemy taki sprzęt, przejdźmy do działania. Na początku zacznijmy wykonywać zdjęcia na białym tle. Ustawmy produkt na białym stoliku, a za nim ustawmy tło. Możemy również skorzystać z kolorowych brystoli i ustawić je na stoliku, a produkt na brystolu. Później zadbajmy o nietypowe efekty, które uatrakcyjnią wygląd towaru. Jeśli reklamujemy perfumy, możemy polewać je wodą za pomocą strzykawki. Wtedy musimy jednak uchwycić odpowiedni moment na zrobienie zdjęcia.

Zdjęcia w firmie to nie tylko fotografia biznesowa. Coraz częściej właścicieli różnych sklepów interesuje bowiem również fotografia produktowa. To zdjęcia produktowe potrafią uatrakcyjnić wygląd każdego, nawet najnudniejszego i najzwyklejszego towaru. Dzięki temu klienci chętniej go kupują, a tym samym zwiększają zyski danej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *