Jakie zasłony do pokoju dziecięcego?

Polacy posiadają różnej wielkości domy i mieszkania. W większości domów znajduje się co najmniej jeden pokój dziecięcy. Jest to pomieszczenie przeznaczone dla jednego dziecka lub wspólny pokój dla rodzeństwa, jeżeli przestrzeń mieszkania jest niewielka. W pokoju dziecięcym ważne jest całe wyposażenie. Każda rzecz wpływa na umysł rozwijającego się dziecka. I ma za zadanie pomóc dziecku w rozwoju, a nie straszyć i obciążać psychikę.

Ważne są nie tylko meble, ale również zasłony do pokoju dziecięcego, kolor ścian, deseń i wzory pościeli, oraz dywanu. Zasłony dla dzieci, które zdobią i zasłaniają w nocy okno nie powinny mieć ciemnego koloru, jak i nieprzyjemnego lub strasznego wzoru. Zasłony dziecięce powinny być jasne, barwne, wesołe i rozwijające wyobraźnię dziecka w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Czym są zasłony? Zasłony są obszytą tkaniną, która zawieszana jest na karniszu przy oknie. Zasłony odgrywają rolę ochronną przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i przed wścibskim okiem przechodniów lub sąsiadów. Zasłony pełnią także ważną rolę dekoracyjną i wpływają na styl wnętrza. Ubarwiają wnętrze pokoju, dodają ciepła pomieszczeniu, dają poczucie bezpieczeństwa, sprzyjają również swojskiej i sielskiej atmosferze. Zasłony posiadają różne rozmiary, bo uzależnione są od wielkości okna. Wykonane są z różnych tkanin. Jedne są lekkie, a inne ciężkie. Materiałem na zasłony może być jedwab, bawełna, len, welur, satyna, wiskoza.

Do pokoju dziecięcego zazwyczaj rodzice wybierają zasłony lekkie. W zasłonach zastosowane są różne rodzaje splotu, kolory, wzory i struktura. Lecz zasłony, to nie tylko tkaniny znajdujące się w oknach. Zasłony mogą być stosowane także przy prysznicach i wannach, lecz te wykonane są z folii lub impregnowanego materiału. Zasłony mogą być również w drzwiach. Mogą też dzielić jedno duże pomieszczenie na dwa mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *