Jakość realizowanych prac lakierniczych. Jak na nią wpływać w efektywny sposób?

Aby realizacja prac lakierniczych stała na wysokim poziomie jakościowym, należy przede wszystkim zadbać o stworzenie dogodnych warunków w warsztacie. Chodzi tutaj głównie o utrzymanie odpowiednio czystej atmosfery wewnętrznej, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie minimalnego poziomu zanieczyszczeń lotnej w strefie nakładania lakieru. Jest to kwestią bardzo istotną, bowiem jakość realizowanych prac lakierniczych, będzie zależeć właśnie od tego, w jak dużym zakresie uda nam się przechwycić napływające do warsztatu zanieczyszczenia. Aby zaś przechwycić jak największą ich ilość, musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednią filtrację powietrza warsztatowego. Zarówno tego, które jest do warsztatu doprowadzane z zewnątrz, jak i tego, które już się wewnątrz znajduje.

Jak zadbać o jakość realizowanych prac lakierniczych poprzez filtracje powietrza?

Pierwszym krokiem będzie tutaj filtracja powietrza wtłaczanego do warsztatu z zewnątrz. Jest to element realizowany przez system wentylacji, gdzie na kanałach wlotowych powietrza znajdują się odpowiedniej jakości filtry kieszeniowe przechwytujące zanieczyszczenia pochodzenia zewnętrznego. Dzięki temu, możliwe jest przechwycenie stosunkowo sporej ilości zanieczyszczeń, aczkolwiek pewna ich część, szczególnie zanieczyszczenia mniejszego sortymentu, będą dalej przedostawać się do wnętrza warsztatu.

Następnym etapem będzie filtracja wewnętrzna. Ten proces jest realizowany przez zastosowanie odpowiednich filtrów warsztatowych. Będzie to na przykład filtr sufitowy dla lakierników ale także filtry ścienne i podłogowe. Ich zadaniem jest przechwytywanie zanieczyszczeń osiadających na ich powierzchni. Dzięki temu, jeśli jakiś kurz i pył raz osiądzie, na powierzchni filtra, już nie będzie wzbijany w powietrze poprzez przemieszczających się po warsztacie pracowników, czy też poruszające się maszyny i urządzenia.

Inwestycja w filtry warsztatowe.

Oczywiście należy tutaj zdawać sobie sprawę z tego, iż filtry warsztatowe to zawsze będzie pewien wydatek dla firmy lakierniczej. Niemniej jednak bez tego typu inwestycji trudno będzie osiągnąć zakładany poziom jakości realizowanych prac lakierniczych. Aby osiągnąć jak najbardziej korzystne ceny, warto poszukać kilku różnych dostawców tego typu filtrów. Musimy bowiem pamiętać, iż każdy dostawca filtrów warsztatowych dla lakierników, przede wszystkim będzie chciał nawiązać korzystną współpracę. Będzie chciał zapewnić sobie stały zbyt na dostarczane przez siebie filtry. W związku z czym, przy odpowiednio przeprowadzonych negocjacjach, możliwe będzie osiągnięcie całkiem korzystnej ceny za pojedyncze filtry.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, inwestycja w filtry warsztatowe, pozwoli nam osiągnąć odpowiednio wysoka jakość realizowanych prac lakierniczych. W przeciwnym razie, ciężko będzie przebić się na rynku, wśród wielu warsztatów lakierniczych, z których każdy dąży do tego, aby w jak największym zakresie poprawić jakość swoich usług i pozyskiwać coraz to nowszych zleceniodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *