Joga dla ciała, umysłu i duszy

Dzieci rodzą się joginami. Kiedyś wszyscy byliśmy w stanie podciągnąć palce do naszych uszu i śmiać się z tego. Następnie zestarzeliśmy się, zaczęliśmy obciążać nasze barki i plecy. Krótko mówiąc, straciliśmy równowagę. Joga to starożytna praktyka, która pomaga stworzyć poczucie zjednoczenia w ciele, umyśle i duchu. Przynosi nam równowagę. Z czasem można uznać jogę za coś więcej niż część codziennego życia, ponieważ po pewnym czasie nie praktykujesz już jogi – żyjesz nią.

Joga a sprawne życie

Joga staje się częścią Twojego fizycznego życia. Twoje ciało staje się silniejsze, bardziej jędrne i bardziej elastyczne, gdy przechodzisz od jednej asany – do drugiej. Zamiast budować mięśnie, joga buduje napięcie mięśniowe, a ponieważ zajęcia jogi w Atlanticsports pomagają utrzymać zrównoważony metabolizm, pomagają także regulować wagę. Dodatkowo joga rozciąga mięśnie wzdłuż, powodując eliminację tłuszczu wokół komórek, redukując tym samym cellulit.

Warto po godzinach spędzonych przy komputerze rozciągać dzięki jodze sztywne ramiona i nogi. Kiedy potrzebuje się doładowania energii, warto robić bardziej energetyzujące pozy, natomiast gdy jest się wyczerpanym pod koniec dnia, lepiej robić regenerujące pozy.

Joga dla umysłu i samopoczucia

Joga może stać się częścią mentalnego życia. Joga uczy tego, by skupić się na oddychaniu, podczas utrzymania pozy. Troska o oddech jest uspakajająca -odsuwa stres i niepokój. Można używać korzyści z nauk jogi o oddychaniu będąc na kortach tenisowych, w fotelu dentystycznym, czy kiedy utknie się w korku.

Ale uwaga – powinno się zawsze stosować praktykę jogi z uczuciem energii, a nie zmęczenia. Jeśli czujesz się zmęczony po jodze, oznacza to, że spędzasz czas walcząc z sobą, próbując zmusić się do pozy. W jodze chodzi o to, by podporządkować się pozie, pozbywając się napięcia i wtedy joga staje się częścią Twojego duchowego życia. Joga jest praktykowana przez ludzi ze wszystkich religiach – jest bezwyznaniowa. Joga uczy właściwego życia w tym, jak traktujemy siebie i innych. Kiedy pracujesz nad trudną pozą, uczysz się cierpliwości, przebaczenia i wartości łagodności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *