Kiedy skorzystać z pomocy księgowej?

Zakładając własną firmę staniesz przed pytaniem czy skorzystać z usług biura rachunkowego. Aby odpowiedzieć na to pytanie powinieneś się zastanowić jaki charakter będzie miała twoja działalność gospodarcza. Po pierwsze czy twoja firma będzie obsługiwała wielu różnych klientów oraz czy będziesz zatrudniać dodatkowych pracowników.

Kolejna kwestia to czy będziesz korzystał z dotacji unijnych, które będą wymagać dodatkowych rozliczeń. Jeszcze jedną kwestią nad, którą powinieneś się zastanowić jest to czy kiedykolwiek zgubiłeś jakiś ważny dokument, lub zapomniałeś zapłacić jakiegoś rachunku lub faktury. Jeżeli na większość powyższych pytań odpowiesz twierdząco to bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał skorzystać z usług biura rachunkowego.

Samodzielna księgowość jest dostępna dla każdego przedsiębiorcy ponieważ nie wymaga żadnego wykształcenia ani certyfikatu. Jednak zalecana jest wyłącznie gdy prowadzisz małą działalność gospodarczą. Co prawda obecnie istnieje wiele programów komputerowych wspomagających samodzielną księgowość, które znacznie to ułatwiają podając np. aktualne składki ZUS, jednak rozwój twojej firmy doprowadzi do sytuacji kiedy będziesz miał coraz więcej dokumentów i coraz trudniej będzie Ci się nimi samodzielnie zajmować.

Dlatego księgowa, na przykład z Talented z Krakowa, to idealne rozwiązanie dla każdej rozwijającej się firmy. Jeżeli zależy Ci na wygodzie, oraz nie chcesz tracić czasu na uzupełnianie faktur to jest to rozwiązanie dla Ciebie idealne, szczególnie że jego koszty nie są zbyt wysokie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *