Kierunek: Antypody

Czy marzyłeś kiedyś, żeby wyjechać do Australii? To piękny kraj, pełen cudów natury, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu. Ponieważ ten kontynent jest odizolowany od reszty świata, rozwinęły się na nim gatunki niespotykane nigdzie indziej, takie jak kiwi, kangur czy dziobak. Australia to również wspaniała przyroda: góry, pustynie, słynne rafy koralowe.

Kraj ten jest bez wątpienia wspaniałym miejscem na spędzenie urlopu: ciekawym, ciepłym i przyjaznym (choć węże i pająki mogą odstraszyć co bardziej bojaźliwych podróżników) – jednak ze względu na ceny biletów lotniczych tylko nieliczni Europejczycy mogą się tam wybrać. Podróż w jedną stronę zajmuje dwa – trzy dni, a jej koszty liczy się w tysiącach złotych.

Inną okazją do odwiedzenia tego odległego kontynentu jest praca w Australii. Ludzie decydują się na imigrację zarobkową w tym kierunku z wielu powodów: przyciąga ich dobry standard życia i wysokie PKB per capita, bajeczna pogoda i fakt, że dalej wyjechać już się nie da. Fakt, że językiem urzędowym Australii jest popularny angielski, stanowi dodatkową zachętę, ponieważ większość ludzi – zwłaszcza młodego pokolenia – potrafi się nim posługiwać.

Możliwości pracy jest kilka. Niektórzy, którzy wyjeżdżają do Australii na studia, dorabiają w barach, kawiarniach czy restauracjach. Jeśli jednak szukamy czegoś poważnego, dobrze mieć sensowne wykształcenie i doświadczenie, a angielskim władać biegle. Warto rozpocząć poszukiwania już z Polski, dbając o czytelne CV i dobre referencje. Jeśli pracujemy w międzynarodowej firmie i marzą nam się antypody, możemy poprosić pracodawcę o przeniesienie do zagranicznej filii.

Jedno jest pewne: jeżeli krajem, który nas fascynuje i pociąga jest Australia praca w tym miejscu jest świetną okazją, by poznać obcą kulturę od podszewki i zacząć w życiu nowy rozdział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *