Korzeń yacon – superfood wart wypróbowania

Moda na superfoods, czyli produkty spożywcze o wybitnym wpływie prozdrowotnym na organizm, opanowała cały świat. Fenomen tych produktów spożywczych polega na tym, że dodatek ich bardzo małej ilości do codziennej diety pozwala zbilansować jadłospis w substancje odżywcze, przynosząc także szereg innych profitów zdrowotnych. Nowością, na którą warto zwrócić uwagę, jest korzeń Yacon.

Korzeń Yacon – skład i pochodzenie

Wydobywany ze zbocza Andów, został doceniony już setki lat temu przez rdzennych Indian. Ten niskokaloryczny korzeń (niespełna 20 kcal w 100 g produktu) ma niski indeks glikemiczny – dzięki dużej zawartości fruktozy nie powoduje gwałtownego wzrostu cukru, a także insuliny we krwi. Zawiera około 20 cennych aminokwasów oraz fruktooligoscharydy, warunkujące utrzymanie fizjologicznej flory jelitowej.

Jak działa korzeń Yacon?

Doskonale wspomaga więc trawienie i przeciwdziała wystąpieniu zespołu jelita drażliwego czy nieszczelności ścian jelit. Duża zawartość błonnika ogranicza wchłanianie tłuszczów i węglowodanów z pokarmów, a pęczniejący błonnik daje długotrwałe uczucie sytości. To sprawia, że korzeń Yacon to doskonały suplement wspomagający odchudzanie, o udowodnionej skuteczności. Jakie jeszcze korzystne właściwości cechują ten niezwykły korzeń? Yacon pobudza diurezę, czyli pozwala usunąć nadmiar wody i toksyn z organizmu. Taki detoks jest w dzisiejszych czasach potrzebny każdemu z nas. Obniża ciśnienie tętnicze o ok. 10% oraz działa odmładzająco. Duża zawartość antyoksydantów, skutecznie zwalczających wolne rodniki, hamuje wszelkie uszkodzenia komórek i wzmacnia obronę organizmu przed następstwami upływającego czasu.

Yacon w codziennej diecie

Tak wszechstronnego działania korzenia Yacon możesz doświadczyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy jedynie włączyć do codziennej diety korzeń, w postaci proszku, tabletek czy syropu. Z dnia na dzień poczujesz, że ciało nabiera siły i zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *