Kosmetyki ze śluzem ślimaka- musisz je poznać!

Współczesna kosmetologia bazuje na naturalnych substancjach czynnych, które w łagodny, a zarazem bardzo skuteczny sposób modyfikują fizjologiczne procesy komórkowe. Fakt naturalnego pochodzenia tych substancji sprawia, że doskonale kooperują one z biochemią ludzkiej skóry, wspomagając procesy regeneracyjne oraz stanowiąc tarczę ochronną przeciw niekorzystnym wpływom środowiskowym. Jedną z substancji, która zrewolucjonizowała rynek kosmetyków, jest śluz ślimaka.

Od tysięcy lat wykorzystywano ślimaki jako produkt leczniczy, w starożytności ślimak był nawet symbolem apteki. Z kolei współczesne obserwacje ślimaków doprowadziły do następujących wniosków: hodowcy ślimaków mieli bardzo delikatną i miękką skórę dłoni, a to wszystko za sprawą kontaktu rąk ze śluzem ślimaków. Ponadto skorupa ślimaka ma niespotykane zdolności regeneracyjne- jej uszkodzenie jest natychmiast naprawiane, właśnie za sprawą substancji czynnych śluzu ślimaka. Fakty te jednoznacznie wskazują na wybitny potencjał regeneracyjny śluzu ślimaka. Tak unikatowe właściwości nie mogły pozostać niezauważone przez czołowych producentów kosmetyków.

Jakie są konkretne mechanizmy działania śluzu ślimaka?

Dzięki wysokiej zawartości glikokoniugatów (czynników wzrostu fibroblastów), śluz ślimaka ułatwia migrację keranocytów w miejsce uszkodzenia, znacząco przyspieszając gojenie, oraz aktywuje proliferację fibroblastów- podstawowego budulca tkanki łącznej. Ponadto indukuje syntezę kolagenu, tworzącego włókna kolagenowe- cegiełki budujące zdrową, jędrna skórę. Innym wpływem śluzu ślimaka na komórki jest zapewnienie odpowiednich proporcji kolagenu i elastyny, a także utrzymanie właściwego poziomu kwasu hialuronowego- najlepszej nawilżającej substancji występującej fizjologicznie w ciele człowieka.

Jakie praktyczne zastosowania może mieć zatem śluz ślimaka jako składnik kosmetyków do twarzy i ciała?

Kosmetyki ze śluzu ślimaka działają silnie nawilżająco, wspomagają gojenie ran i stanów zapalnych, odżywiają i regenerują skórę. Balsam ze śluzem ślimaka to najlepszy kosmetyk odżywiający suchą, podrażnioną skórę. Łagodzi łuszczenie, wspomaga więc leczenie niektórych chorób łuszczycowych. Wysoka zawartość witamin, kolagenu, elastyny i mukopolisacharydów ujędrnia, uelastycznia i widocznie odmładza skórę całego ciała. Balsam widocznie rozjaśnia rozstępy, łagodzi oparzenia słoneczne, a nawet jest zalecany w terapii żylaków. Taki balsam ze śluzem ślimaka dedykowany jest zarówno osobom z łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry, jak i tym, którzy chcą po prostu kompleksowo zadbać o jej nawilżenie i odżywienie. Serum ze śluzu ślimaka, przeznaczone jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Sucha skóra zyska na nawilżeniu i dogłębnym odżywieniu, cera tłusta doświadczy z kolei ukojenia, oraz złagodzenia zmian zapalnych czy trądzikowych.

To także doskonały kosmetyk dla cer borykających się z problemem blizn- zostaną one rozjaśnione i spłycone. Serum ze śluzem ślimaka to także najlepsza pielęgnacja skóry dojrzałej- udowodniono działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające serum. Kosmetyki ze śluzem ślimaka to doskonały wybór dla każdego, któremu zależy na skutecznej i nie uczulającej pielęgnacji, bez względu na rodzaj skóry i oczekiwania względem kosmetyku. Śluz ślimaka, ze względu na bardzo szerokie spektrum działania, zadowoli każdą, nawet najbardziej wymagającą skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *