Którą restaurację w Krakowie wybrać?

Kraków to raj dla turystów. Oprócz wyjątkowych zabytków, pięknego Rynku czy klimatycznego Kazimierza, Kraków słynie z doskonałego jedzenia. Widać to najlepiej w lecie, gdy tłumy turystów i mieszkańców oblegają przestronne kawiarniane i restauracyjne ogródki. Restauracje w Krakowie to przede wszystkim różnorodność. W mieście tym znajdziesz chyba wszystkie smaki Świata.

Są restauracje chińskie, greckie, włoskie no i oczywiście te promujące nasze lokalne jedzenie. Na rynku tym panuje ciągła rotacja. Niektóre lokale nie wytrzymują tempa zmian, przegrywają z konkurencją. Ale są też takie, które już na wieki wpisane są na gastronomiczną mapę miasta.

Restauracja DaPietro w Krakowie

Wśród nich jest z pewnością restauracja DaPietro. Istnieje już od 25–ciu lat i wciąż oczarowuje i zaskakuje zarówno wysoką jakością posiłków jak i profesjonalną obsługą. Tą restaurację pokochają zwłaszcza miłośnicy kuchni włoskiej. Kto, chociażby raz, był we Włoszech i próbował tamtejszej kuchni, ten doceni jakość posiłków serwowanych w tej restauracji. Najlepsi kucharze, najwyższej jakości produkty, no i oczywiście wyjątkowe, włoskie wina. To wszystko dopełnione dopełnione wyjątkową atmosferą krakowskiego Rynku.

Krakowskie restauracje godne polecenia

Oczywiście w Krakowie jest więcej restauracji godnych polecenia. Najwięksi znawcy gastronomii niejednokrotnie pisali o krakowskich restauracjach. Doceniali wyrafinowane jedzenie, wystrój lokali, obsługę kelnerską. Turyści szukający idealnego miejsca na obiad, często posługują się zestawieniami podanymi w różnych przewodnikach czy miejscowych broszurach. Ale tak naprawdę tylko mieszkaniec bądź częsty bywalec tego miasta, potrafi wskazać knajpki z jedzeniem wyjątkowym, tanim i dobrym.

Jeżeli więc dopiero planujesz urlop w Krakowie, zrób rozeznanie wśród swoich znajomych. Możesz też popytać na grupach zrzeszonych w mediach społecznościowych. Tam uzyskasz szczere odpowiedzi a nie reklamy poszczególnych restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *