Kursy maturalne – i masz… pewność, że zdasz

Matura to pierwszy tak poważny egzamin w życiu młodego człowieka. Jest on o tyle istoty, że od jego wyniku zależeć będzie dalsza ścieżka naukowa wkraczającego w dojrzałość ucznia. Stąd też warto odpowiednio wcześniej zacząć przygotowywać się do matury, kładąc szczególny nacisk na te przedmioty, które będziemy zdawać na poziomie rozszerzonym.

Prócz zajęć w szkole, samodzielnej nauki i pracy w domu, dobrym rozwiązaniem są również kursy maturalne, jak na przykład te – http://www.eduport.com.pl/ – kursy maturalne w Krakowie. Takie zajęcia prowadzone są z każdego przedmiotu, z którego można zdawać egzamin dojrzałości. Oznacza to, że w zależności od tego, co zdajemy na maturze możemy uczęszczać na zajęcia z biologii, chemii, geografii, fizyki, historii, języka angielskiego czy WOSu.

Placówki przygotowujące do kursów maturalnych prowadzone są przez certyfikowanych egzaminatorów. Zajęcia prowadzone są zarówno w formie wykładów, jak i ćwiczeń mających na celu sprawdzenie przekazanej w części teoretycznej wiedzy. Formuła kursów maturalnych jest zgodna z wymogami egzaminacyjnymi, a pod koniec nauki przeprowadzana jest matura próbna. Uczestniczący w zajęciach kursanci wypełniają ankiety ewaluacyjne, co ma zapewnić najwyższą jakość kształcenia. Kursy maturalne dostosowane są do potrzeb kursanta, prowadzą je dyplomowani i wykwalifikowani nauczyciele.

Kursy maturalne liczą sobie od 116 do 172 h zajęć z wybranego przez kursanta przedmiotu. Taką formę nauki charakteryzuje większe zaangażowanie ucznia, który uczy się tego, co go interesuje. Niektóre szkoły organizujące kursy przygotowujące do matury kuszą zwrotem kosztów, w przypadku niezdania egzaminu maturalnego przez uczestnika zajęć.

Większość przyszłych maturzystów paraliżuje stres i obawa, że nie są wystarczająco przygotowani do czekającego ich egzaminu. Kursy maturalne skutecznie zaradzą tym bolączkom. Postaw na dobre przygotowanie, ucz się od najlepszych, by potem zupełnie szczerze móc powiedzieć, że „matura to bzdura”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *