Makijaż ślubny

Makijaż ślubny to jedno z najczęściej wpisywanych do wyszukiwarek haseł. Nic dziwnego – każda panna młoda chce wyglądać najpiękniej w dniu swojego ślubu, dlatego już kilka miesięcy przed rozpoczyna podróże do wizażystek, by wypróbować kilkanaście rodzajów makijażu.

To oczywiście nie wszystko – makijaż koniecznie musi współgrać z fryzurą i sukienką, dlatego próby bywają długie i żmudne, ponieważ nie zawsze pannom młodym odpowiada połączenie tych trzech rzeczy razem. Makijaż ślubny Kraków musi być przede wszystkim trwały; jeśli po kilku godzinach masz rozmazane cienie i tusz spływa po policzkach, podziękuj wizażystce. Dobry makijaż musi wytrzymać kilkadziesiąt pocałunków przy życzeniach, całą noc tańców i sesję zdjęciową, dlatego nie bój się wydać na niego więcej. Lepiej mieć raz porządnie zrobiony makijaż niż biegać co dziesięć minut na kolejne poprawki.

Wizażystka Kraków pomoże dobrać makijaż do twojego typu cery. Chłodne typy kolorystyczne (np. lato), powinny wybierać zimne barwy, srebra, niebieskości i fiolety. Szminki także powinny być chłodne. Pomarańcze nie nadają się dla chłodnych typów, sprawdzą się tu wszelakie maliny i fuksje.

Ciepłe typy kolorystyczne powinny postawić na kolory kojarzone z brzoskwinią, brązem i beżami. Sprawdzą się tu koralowe szminki i ciepłe czerwienie. Raczej unikaj fioletów i ciemnych zieleni, ponieważ nadadzą twarzy odcieni szarości.

Niezwykle ważnym elementem ślubnego makijażu jest dobra baza pod fluid. Choć często ją pomijamy, to jednak musimy pamiętać o tym, że baza znacząco wpływa na trwałość makijażu i będzie powstrzymywać podkład przed spływaniem. Podobnie jest z konturówką. Sama szminka nie wystarczy, jeśli ustawi się w kolejce do nas sto osób z życzeniami. Pewnie po dwudziestej ze szminki niewiele zostanie. Konturówka pozwoli utrzymać ją na miejscu, choć oczywiście i tak musimy kontrolować stan szminki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *