Meble na wysoki połysk

Przy urządzaniu wnętrza często zastanawiamy się nad wyborem odpowiednich mebli, czy to do salonu, sypialni, czy kuchni. Wybór frontów mebli wymaga zastanowienia, bo np. meble na wysoki połysk dają duże możliwości komponowania z innymi elementami, ale są trudniejsze w utrzymaniu.

Do mebli z połyskiem należy dobrać inne dodatki, aby nasze wnętrze wyglądało stylowo i elegancko. W małych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się różnego typu meblościanki w kolorze białym, który optycznie powiększa przestrzeń, a połysk daje złudzenie głębi. Do salonów bardziej nadają się natomiast regały o ciemniejszej barwie. Dobrze i przytulne będą się prezentowały przy puchatym dywanie w naturalnym kolorze, ewentualnie drewnianej podłodze. Inne dodatki, takie jak odpowiednio dobrane wazony, czy poduszki z deseniem również wpływają na styl naszego pomieszczenia.

Do wnętrz z meblami o wysokim połysku, chętnie są wstawiane sofy skórzane, które same w sobie mają dużo elegancji. W utrzymaniu są bardzo łatwe, wystarczy je przetrzeć odpowiednim preparatem. Skórzane fotele czy sofy, pasują właściwie do każdego pomieszczenia, są dość uniwersalne, jednak najbardziej sprawdzają się w salonach, gdzie z odpowiednio dobranymi meblami, czy regałami, nadają pomieszczeniu naturalnej elegancji. Chętnie wstawiane bywają w bibliotekach lub w gabinetach. Jeżeli dysponujemy odpowiednio dużą gotówką, warto skorzystać z porady profesjonalistów, którzy pomogą dobrać odpowiedni dla nas zestaw wypoczynkowy ze skóry i pasujące do naszego wnętrza meble.

Warto jednak pamiętać, że meble z wysokim połyskiem i skórzane fotele, czy sofy nie są wskazane w domu z małymi dziećmi, czy zwierzętami. Na gładkich, błyszczących powierzchniach widoczne będą odciski palców i nawet najdrobniejsze ryski, a skórzane kanapy mogą stać się drapakiem dla kota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *