Montaż schodów strychowych

Schody drewniane na strych powinny być przemyślanym zakupem. Nim zdecydujemy się na konkretny model, trzeba wziąć pod uwagę, jaką powierzchnią dysponujemy. Zarówno rozłożone schody, jak i złożone, powinny zabierać możliwie mało miejsca. Ich użytkowanie powinno być bezpieczne i wygodne. Postępowanie zgodnie z instrukcją montażu gwarantuje ich bezproblemową eksploatację.

Sam montaż schodów strychowych nie jest trudnym zadaniem, dlatego można pokusić się o jego samodzielne wykonanie. Jednakże, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Przed rozpoczęciem prac należy usunąć zabezpieczenia transportowe. Montaż schodów na strych rozpoczyna się od zamontowania kątowników w narożnikach skrzyni, wraz z prętami i śrubami mocującymi. Następnie gotową konstrukcję można umieścić w otworze prowadzącym na strych.

Istotną sprawą jest odpowiednie wyregulowanie poziomu osadzenia schodów (tak aby wraz z sufitem stanowiły jedną linię) i ich wypoziomowanie. Następnie należy zabezpieczyć szczeliny pomiędzy skrzynią schodów a stropem drewnianymi klinami i w tych miejscach śrubami przymocować skrzynię do stropu.

Podczas tych prac liczy się precyzja i dokładność wykonania, gdyż nieprawidłowy montaż będzie powodować ich późniejsze deformacje. Aby usztywnić konstrukcję, montuje się dodatkowe zawiasy narożne. Jednym z ostatnich kroków jest wyregulowanie odległości schodów od klapy oraz dostosowanie długości drabiny do pomieszczenia. Po dokonaniu pomiarów wysokościowych, przycina się dolne segmenty i zabezpiecza je plastikowymi nakładkami.

Dokładne wymierzenie tych odległości pozwala na bezpieczne i komfortowe stawianie nóg na stopniach. Aby zapewnić możliwość użytkowania schodów w pomieszczeniach z dużą różnicą temperatur, klapy wypełnia się specjalnymi materiałami termoizolacyjnymi np. wełną mineralną.

Źródło: http://schody.velset.pl/92.schody-strychowe/301-schody-z-drewniana-drabinka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *