Możliwości pracy po studiach artystycznych

Niektórzy twierdzą, że po studiach na kierunkach artystycznych trudno jest znaleźć pracę. Nie jest to jednak prawdą. Na studiach zdobywasz wiele przydatnych umiejętności i budujesz bogate portfolio, które udowodni pracodawcom Twój potencjał. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię mała architektura miejska czy projektowanie scenografii – jest to jak najbardziej możliwe.

Bardzo popularna jest praca jako grafik. Możesz zatrudnić się w większej firmie – na przykład wydawnictwie lub firmie komputerowej – w której będziesz specjalizować się wyglądem produktów. Może to być bardzo interesująca prace, ale pamiętaj, że w każdej firmie grafik oznacza coś innego. W niektórych zakładach zostaniesz oddelegowany do pracy nad ulotkami składanymi, a w innych zostaną Ci powierzone bardziej odpowiedzialne zadania. Zanim więc zdecydujesz się na pracę, poinformuj pracodawcę, że interesują Cię na przykład tablice informacyjne, projektowanie pod aplikacje internetowe czy też praca nad książkami. Dzięki temu przekonasz się, czy będziesz mógł wykonywać interesującą Cię pracę. Jeżeli nie znajdziesz pracy na etacie, dobrą decyzją jest też założenie własnej firmy i realizacja zleceń jako wolny strzelec. Przy pomocy Internetu, szybko zbudujesz bazę klientów i z roku na rok zdobędziesz coraz to ciekawsze zlecenia.

Studenci często decydują się na dodanie nowych umiejętności do swojego artystycznego talentu. Coraz bardziej popularnym zawodem staje się na przykład projektant stron internetowych. Aby się nim stać, będziesz musiał zdobyć wiedzę z zakresu programowania i kodowania.

Niektórzy absolwenci wybierają pracę związaną z projektowaniem przestrzennym. Może to być na przykład posada w biurze projektowanym zajmującym się wyposażeniem wnętrz. Na początku będziesz zapewne pracować jako asystent, a później dostaniesz bardziej odpowiedzialne zadania. Praca w projektowaniu przestrzeni może mieć również inny charakter. Możesz projektować scenografię, stoły miejskie betonowe, a nawet specjalizować się w aranżacji określonego pomieszczenia, takiego jak łazienka. Warto na początku zdobyć doświadczenie w biurze projektowym. Dzięki temu udowodnisz przyszłym pracodawcom, że jesteś pracownikiem godnym zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *