Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Wybierając sale weselną powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wielkość. Wiadomo, że taka sala weselna powinna być dopasowana do ilości gości, którzy mają w niej przebywać. Jeżeli wybierzemy zbyt małą salę, to goście będą się w niej po prostu dusić i z pewnością nie będzie to wygodne. Z kolei jeżeli wybierzemy zbyt dużą sale na wesele, to będzie miało się wrażenie pustki, niekomfortowo będzie się wtedy tańczyć. Tak więc wielkość sali nie powinna być ani za mała ani za duża.

Obowiązkowo należy również zwrócić uwagę co zawiera się w kosztach takiej sali. Ważnym aspektem jest obiad weselny i ogólnie cały katering. Profesjonalne sale weselne oferują bardzo dużo zróżnicowanych potraw do wyboru. Jak wiadomo jedzenie, jest ważną rzeczą na każdym weselu. Warto więc sprawdzić, co takie sale weselne oferują.

Oprócz jedzenia, należy zwrócić uwagę czy sala weselna oferuje bezpłatny parking dla gości i czy nie wymaga dodatkowych opłat za wniesienie własnego alkoholu. Warto dowiedzieć się również, jakie dekoracje są oferowane w cenie i czy jest jakiś limit napojów, które będą serwować. Ważna jest również lokalizacja. Sala weselna, nie powinna być umiejscowiona w dużej odległości od kościoła czy urzędu cywilnego, w którym bierze się ślub. Wiadomo, że jest to bardzo uciążliwe jechać taki kawał drogi. Dlatego mając kościół powiedzmy na przykład w Legionowie, sali weselnej również musimy szukać w tym miejscu, a użyć do tego możemy na przykład wyszukiwarki wpisując hasło: wesele Legionowo, lub inne podobne zapytania.

Oprócz tego ważny jest wystrój sali weselnej. Powinna być ona odpowiednio ustrojona. O wiele lepiej goście będą się czuć w ładnie przystrojonym pomieszczeniu, niż w zwykłej sali, która się niczym nie wyróżnia. Ważna jest również obsługa, i fakt czy kelnerzy będą dostępni przez cały okres trwania wesela.

Bardzo ważnym aspektem jest również parkiet. Wiadomo, że na weselach dużo się tańczy, tak więc parkiet powinien być odpowiednio do tego przystosowany. Powinien nie być zbyt mały, i z pewnością nie powinien być ślizgi. Ważną sprawą jest również klimatyzacja. Mało kto zwraca na to uwagę, ale to właśnie klimatyzacja gwarantuje odpowiedni komfort przebywania w konkretnym pomieszczeniu. Jak widać jest wiele szczegółów, na które powinniśmy zwracać uwagę wybierając salę na własne wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *