Na narty we Włoszech autokarem lub samolotem

Wielkimi krokami nadchodzi zima. Choć dla wielu osób jest to najmniej lubiana pora roku, to ma ona jedną niepodważalną zaletę – zimą pada śnieg. A ten z kolei jest wręcz uwielbiany przez miłośników białego szaleństwa, jak zwane jest narciarstwo. Niestety, klimat w naszym kraju nie jest zbyt sprzyjający dla narciarzy. Zimy są z roku na rok coraz łagodniejsze, a polskie góry nie należą do zbyt wysokich. W rezultacie warunki śniegowe są u nas bardzo nieprzewidywalne, a poza tym polskie góry, oprócz tego, że są dosyć niskie, to jeszcze dodatkowo mają ograniczoną powierzchnię przeznaczoną pod trasy narciarskie na skutek obszarów ochronnych.


Na szczęście dla miłośników szaleństw na śniegu istnieją Alpy, największe europejskie góry. Z racji swojej wysokości i obecności lodowców wybór tras i ośrodków narciarskich jest ogromny. A ponieważ Polska jest już członkiem Unii Europejskiej, Polacy mają niczym nieograniczony wstęp do większości krajów alpejskich. Jedni wybierają położoną najbliżej Austrię inni ekskluzywne ośrodki w Alpach Francuskich, ale znaczna część Polaków preferuje narty we Włoszech. Takie nazwy jak Val di Fiemme, Val di Sole, Bormio czy Val Gardena znane są nie tylko narciarzom. To tylko kilka z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Italii. Wiele osób wybiera narty we Włoszech także ze względu na inne walory turystyczne tego kraju, piękne krajobrazy, świetną kuchnię oraz gościnność Włochów.

ski-poles-999255_1280

Biura turystyczne mają przebogatą ofertę dla narciarzy chcących pojeździć na nartach właśnie we Włoszech. Najbardziej tradycyjny sposób to wyjazd autokarowy. Wbrew pozorom, wybierając są na narty autokarem, podróż wcale nie będzie bardzo długa. Doświadczone firmy turystyczne dowiozą narciarzy na miejsce w błyskawicznym tempie. Jest to bardzo ekonomiczna opcja, a czasem będąca jedynym wyborem dla osób nielubiących podróżować samolotem. Bo właśnie podróż na narty samolotem to opcja, która szczególnie przypadła do gustu polskim narciarzom. Ten sposób podróży powoduje skrócenie czasu transportu do minimum. Do Włoch udajemy się samolotem, a z lotniska już autokarami lub busami do wybranego ośrodka.

Niezależnie jednak, czy wybierzemy narty autokarem, samochodem czy wylot na narty samolotem, na miejscu czekają świetnie wyposażone ośrodki, w których każdy znajdzie praktycznie wszystko, co tylko się zamarzy. Świetnie zorganizowane trasy, o różnych stopniach trudności, w tym ośle łączki dla dzieci, przypadną do gustu zarówno doświadczonym narciarzom, jak i początkującym czy też dopiero planującym się nauczyć jazdy. Oczywiście wyjazd na narty we Włoszech nadaje się nie tylko dla narciarzy, ale również dla snowboardzistów.

Na miejscu, w ośrodkach czekają świetnie wyposażone hotele z pyszną kuchnią, spa, basenami, saunami. Wiele z nich ma też ofertę FreeSki, ze Skipassem w cenie. Na miejscu działają też wypożyczalnie sprzętu oraz punkty serwisowe. Jako że sezon narciarski tuż za pasem, warto wcześnie zarezerwować wyjazd na narty do Włoch, aby mieć większy wybór i uzyskać lepszą cenę. W internecie znajdziemy jeszcze mnóstwo ofert na ten sezon.

Więcej na primoris.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *