Neutralizacja zapachów dzięki filtrom węglowym

Współcześnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele neutralizatorów zapachów. Mamy w głównej mierze jednak do czynienia z silnie działającymi środkami chemicznymi. Wydawać by się mogło, że im silniejsza chemia, tym łatwiejsza neutralizacja zapachów. Nic bardziej mylnego. Dla każdego z nas przyjemny zapach w domu, to bardzo pożądany stan. Nie lubimy intensywnych zapachów zwierząt, drażni również zapach roślin, które w uprawie mogą dostarczać niezbyt przyjemnych doznań naszym nosom.

Co wybrać? Silny środek chemiczny, który może spowodować wiele skutków ubocznych? Nie musimy na szczęście decydować się na tak skrajne posunięcia. Miłośnikom roślin, hodowli specyficznych gatunków takich jak aksamitki czy hoje, które w trakcie kwitnienia nie pozwalają nawet zasnąć w danym pomieszczeniu polecamy, aby neutralizacja przebiegała dzięki filtrom węglowym.

Filtry węglowe to wyjątkowo bezpieczne i przebadane metody neutralizacji zapachu roślin. To proste! Wystarczy umieścić filtry węglowe zaopatrzone w aktywny węgiel np. w kratce wentylacyjnej pomieszczenia, gdzie znajdują się rośliny o intensywnym zapachu. Filtry węglowe mogą być używane również w pomieszczeniach klimatyzowanych. Nie mają żadnych skutków ubocznych, są proste w obsłudze, zajmują niewiele miejsca. No i najważniejsze: taka neutralizacja jest efektywna!

Zatroszczenie się o jakość i czystość powietrza w naszym mieszkaniu powinna być naszym priorytetem również wtedy, gdy zmagamy się z dokuczliwymi migrenami. Zapach roślin może dodatkowo zaostrzać stany, w których nie potrafimy funkcjonować. Nie bez znaczenia pozostanie to również dla naszych domowych zwierząt, czy małych dzieci. Zapach roślin bywa wyjątkowo drażliwy. Neutralizacja skuteczna, to właśnie filtry węglowe. Co ważne: nie zaszkodzi nam bardziej niż sam zapach roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *