Nowe mieszkanie niewielkim kosztem

Remont mieszkania zwykle przynosi nam na myśl wiele pracy oraz niekończące się wydatki. Pragniemy drobnych zmian, ale przekładamy je na później z powodu wysokich kosztów. Odnowienie naszych czterech kątów nie musi wiązać się z finansowym dołem. Warto przekonać się, że wizualne odświeżenie, wprowadzenie nowych kolorów i kilku detali sprawi, że nasze mieszkanie nabierze nowego, zupełnie odmiennego charakteru.

Stare meble – nowy styl
Zanim wyrzucimy stare meble na śmietnik, przyjrzyjmy się im bliżej. Czy kilka drobnych poprawek może sprawić, że staną się nowym atutem naszego mieszkania? Jeżeli stare szafki są staromodne i zniszczone, dokonaj własnoręcznych przeróbek. Niewielkim kosztem można zmienić powierzchnię zewnętrzną, wstawić nowe drzwiczki, uchwyty czy blaty. Szafki można okleić, choć nie wszystkie meble się do tego nadają.
W przypadku zniszczenia materiału twojego wypoczynku, podejmij wyzwanie i spróbuj uszyć nowy pokrowiec. Można również zlecić to zadanie odpowiedniej firmie. Innym rozwiązaniem jest kupno kapy na kanapę oraz fotele. Doskonałym detalem będą poduszki. Nie musisz kupować nowych – wystarczy dobrać w odpowiednim kolorze poszewki.

Kolorowe wariacje
Wiodącym elementem podczas remontu twojego mieszkania będzie odświeżenie koloru ścian. Najtańszym rozwiązaniem będzie malowanie wnętrz. Gdy uważasz, że jest to zbyt wysoki koszt, zdecyduj się na zastosowanie miejscowych ozdobników w postaci paska tapety, kolorowych ścianek czy umieszczenie elementu dekoracyjnego.
Kafelki możesz pomalować emulsją do płytek ceramicznych. Wcześniej jednak dokładnie je oczyść i pokryj podkładem. Warto również zwrócić uwagę na okna – odmalowanie parapetów, zmiana rolet. Czasem wystarczy kupić nowe zasłonki w innym kolorze, pasującym do nowego wystroju.

Nowy mebel musi być drogi?
Gdy żaden z twoich mebli nie nadaje się do użytku, poszukaj czegoś na wyprzedażach, wśród pojedynczych sztuk lub na portalach, gdzie za małe pieniądze możesz kupić unikatową komodę czy fotel. Stwórz swój własny styl, nie upieraj się przy nudnych kompletach. Na koniec wyjmij stare pamiątki po babci – moda retro wraca.

Jeśli jednak Twoje mieszkanie nadaje się do gruntownego remontu, a sam nie jesteś wstanie go przeprowadzić, to najlepiej zgłoś się do firmy remontowo budowlanej, jak ta – www.budorem.com.pl, świadczącej profesjonalne usługi remontowe w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *