Nowoczesna i funkcjonalna łazienka

Posiadanie nowoczesnej, stylowej, gustownej i funkcjonalnej łazienki jest bardzo istotną kwestią w każdym domu. Ważny jest nie tylko nasz własny odbiór miejsca w którym mieszkamy, ale również wrażenie jakie zostawia ono na gościach. To bowiem właśnie do łazienki, naturalnie poza salonem, najczęściej zaglądają osoby nas odwiedzające.

Urządzanie łazienki warto zacząć od wyboru wanny i nie chodzi tu nawet o konkretny model czy producenta, ale przede wszystkim kształt i wymiary. Jeśli mamy dużą łazienkę w domu jednorodzinnym możemy pozwolić sobie na dużą wannę, w której jednocześnie może przybywać nawet kilka osób. Wanna może posiadać wiele funkcji jak na przykład hydromasaż, które również zabierają nieco miejsca.

Jeśli zatem mieszkamy w bloku i nasza łazienka nie jest zbyt wielka, musimy iść na kompromisy. Wstawienie ogromnej wanny do tak małego pomieszczenia kompletnie mija się z celem, aczkolwiek wcale nie musimy rezygnować z dodatków typu hydromasaż. Wanna wolnostojąca marmorin łączy zalety dobrze wyposażonego, luksusowego miejsca do kąpieli, z kompaktowymi wymiarami. Dzięki temu można umieścić ją w każdej średniej wielkości łazience.

wanna2

Umywalka to najczęściej wykorzystywany przybór sanitarny w naszym domu. Korzystamy z niej nie tylko rano i wieczór myjąc ręce, ale również po każdym skorzystaniu z toalety, lub gdy po prostu się pobrudzimy. Dlatego należy szczególnie zadbać o to, by umywalka była odpowiednia. Małe i ciasne umywalki pozwolą na swobodne umycie rąk bez rozchlapywania wody, ale jeśli chcemy mieć możliwość mycia głowy, warto zainwestować w odpowiednio większą umywalkę. Istotny jest też wybór szafki podumywalkowej. Możemy kupić oba elementy osobno, lub zdecydować się na jeden z zestawów. Zestaw szafka z umywalka koło dostępny jest w wielu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu nie będziemy mieli problemu z doborem odpowiedniej umywalki i szafki do wielkości i wystroju naszej łazienki. Ponadto szafka pod umywalkę to doskonałe rozwiązanie, które potrafi nadać naszej łazience funkcjonalności, jak również poprawić jej wygląd – szafka maskuje bowiem przyłącza wodne i kanalizacyjne.

bateria3

Gdy dobierzemy odpowiednią umywalkę, przyjdzie pora na wybór baterii, których na rynku mamy dostępne przeróżne rodzaje, zarówno ze zwykłymi kurkami, jak i z uchwytem do otwierania i zamykania wody. Ten drugi typ jest o wiele wygodniejszy w użyciu, ponieważ niejako zapamiętuje wybraną przez nas temperaturę wody. Wystarczy tylko podnieść uchwyt i mamy wypływ wody o takiej samej temperaturze jak poprzednio. Na rynku dostępne są również baterie bezdotykowe, uruchamiające strumień wody po zbliżeniu rąk do umywalki. Bateria bezdotykowa oras umożliwia ponadto regulację czułości urządzenia dotykowego i czasu otwarcia wody, dzięki czemu możemy uzyskać maksymalny komfort i oszczędność. Jeśli chcemy mieć możliwość mycia głowy w naszej umywalce, warto – oprócz wybrania umywalki odpowiednich rozmiarów – zdecydować się na baterię z wysoką wylewką. Jednak takie rozwiązanie ma pewne wady – podczas zwykłego mycia rąk powoduje większe rozchlapywanie wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *