Nowoczesne laboratorium badania paliw

Produkty przetwórstwa ropy naftowej… Bez wątpienia można uznać, że produkty będące rezultatem przetwórstwa ropy naftowej są wszechobecne. Oczywiste jest, że ropa naftowa wykorzystywana jest do produkcji tak różnorodnych paliw, jak benzyna silnikowa, olej napędowy, LPG, czy też turbinowe paliwo lotnicze.

Niemniej jednak jest ona również używana do produkcji różnorodnych smarów, koksu naftowego, wosku oraz asfaltu.

Jest ona również niezbędna do wytworzenia różnorodnych surowców wykorzystywanych w przemyśle petrochemicznym. Ponadto półprodukty będące rezultatem przetwórstwa ropy naftowej znajdują się we wszystkich tworzywach sztucznych i tym samym są obecne m.in. zabawkach, w sprzęcie RTV i AGD, oponach czy też ubraniach.

Dobrze wyposażone laboratorium

Różnorodne laboratoria zajmujące się badaniem i analizą ropy naftowej oraz produktów ropopochodnych mogą funkcjonować zarówno w ramach rafinerii, terminali i bazy paliwowych, jak i w ramach uczelni i jednostek badawczo-rozwojowych.

Tym, co łączy wszystkie spośród tych miejsc to potrzeba wyposażenia laboratorium w nowoczesną aparaturę. Współcześnie aparatura chemiczna oferowana jest przez różnorodnych producentów, aczkolwiek jednym z najważniejszych z nich jest działające w Polsce przedsiębiorstwo Tusnovics.

W ramach swojej oferty producent zaoferować może laboratorium m.in

– aparaturę pozwalającą na recykling rozpuszczalników,
– automatyczne i półautomatyczne urządzenia i aparaty do oznaczania
parametrów paliw,
– wszystkie rodzaje nowoczesnych lepkościomierzy,
– sprzęt dzięki, któremu możliwa jest destylacja ropy naftowej,
– aparaturę do nadzorowania procesu sieciowania dla polimerów.

Ponadto przedsiębiorstwo zaoferować może laboratoriom różnorodne materiały odniesienia, dzięki którym możliwa jest skuteczne skorygowania aparatury oraz przeprowadzanie miarodajnych analiz i badań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *