Odpowiedni strój na wyścigi motocyklowe

Każdy lubi inaczej spędzać swój wolny czas po pracy, bardziej lub mniej aktywnie, i poświęcać go na swoją pasję czy hobby. Jeżeli związane to jest z jakąkolwiek aktywnością ruchową, zazwyczaj potrzebne są do tego odpowiednio dobrane ubrania.

Jedną z takich form aktywności jest motocross, który, najkrócej mówiąc, jest pewną formą wyścigów motocyklowych. Mają one miejsce na specjalnie w tym celu zbudowanych torach z piasku, ziemi i nawet gliny. Tego rodzaju wyścigi wymagają oczywiście odpowiedniego stroju, dlatego odzież cross wykonana jest ze specjalnych materiałów, a także ma odpowiedni oraz wygodny krój. Komplet taki składa się m.in. z bluzy oraz spodni. Ich wybór zależy już od upodobań czy indywidualnych potrzeb. Bluzy mogą być wykonane w całości np. z poliestru, który skutecznie odprowadza wilgoć z powierzchni ciała i może także posiadać dodatkową piankę, która skutecznie ochrania łokcie. Spodnie z kolei, podobnie jak i bluza, również mają wygodny, odpowiednio wyprofilowany krój, który nie krępuje ruchów. Lekki materiał zapewnia komfort i przewiew.

Każda z części tego specjalnego stroju pokryta jest oryginalnym, kolorowym nadrukiem, który dzięki specjalnej, innowacyjnej technologii jest wytrzymały i nie traci kolorów podczas prania. Podobnie wytrzymała, nie tylko jeśli chodzi o druk, i komfortowa jest koszulka motocrossowa. Podobnie jak bluza ma przedłużany tył, który można schować w spodniach i dzięki temu nie przeszkadza i nie krępuje ruchów w czasie dynamicznej jazdy. Poliester zapewnia sporą przewiewność, co jeszcze wpływa na komfort użytkowania, ponadto powoduje, że czas suszenia po praniu jest naprawdę minimalny. Ponadto koszulki posiadają dość duże panele wentylacyjne po obu bokach oraz reglanowy, szeroki krój rękawów, bez szwu, co wpływa na ich wygodę.

Więcej o odzieży używanej w motocrossie, znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *