Ogrodzenia z cegły

Ogrodzenie to wizytówka naszego domostwa. To właśnie na nie patrzą nasi goście w pierwszej kolejności, gdy zjawiają się pod naszym domem. Warto więc zadbać o to, by ogrodzenie było oryginalne i wykonane ze smakiem. Zwykła siatka nie jest najlepszym pomysłem, nawet jeśli pomalujemy ją na jakiś fantazyjny kolor.

Ostatnio do łask wracają ogrodzenia z cegły, które dotychczas kojarzymy głównie ze starymi cmentarzami i domostwami sprzed pierwszej wojny światowej. Jednak nigdy nie jest za późno by powrócić do rozwiązania, które w swym założeniu było bardzo konkretne. Miało chronić dom przed intruzami z zewnątrz i utrudnia dostanie się na podwórko. Dziś nie mamy już takich potrzeb, dlatego ceglane ogrodzenia przestały być popularne. Ale jak każda moda, i tak znów wydaje się do nas powracać. Obecne ogrodzenia ceglane nie przypominają już swoich dawnych pierwowzorów, mają charakter bardziej ozdobny i upiększający. Dlatego jest to świetny pomysł na ogrodzenie naszego nowo budowanego domu!

Ogrodzenie z cegły wykonuje się dość szybko i łatwo, jednak trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach. Po pierwsze, musi być solidny fundament. Tutaj nie wbijamy w ziemię słupków i betonujemy ich podstawy, jak przy zwyczajnym ogrodzeniu. Do budowy samego ogrodzenia powinna być wykorzystana specjalna cegła zewnętrzna, która jest odporna na warunki atmosferyczne. Dzięki temu nie tylko oprze się wilgoci, wodzie i tak dalej, ale przede wszystkim nie straci swojego pierwotnego koloru, a przecież o to nam właśnie chodzi – by ogrodzenie przyciągało wzrok. Cegła budowlana nie nadaje się do wykorzystania, mimo że jest tańsza, ponieważ jej zewnętrzna powierzchnia wystawiona na działanie warunków atmosferycznych bardzo szybko zszarzeje i nie będzie to zbyt atrakcyjnie wyglądać.

Ogrodzenie z cegły bardzo łatwo utrzymać w czystości, wystarczy raz na kilka miesięcy spłukać z niego kurz i brud wykorzystując wodę z węża ogrodowego, co przywróci jego pierwotny kolor. Jak widać budowa i utrzymanie ceglanego ogrodzenia jest bardzo łatwe, dlatego z pewnością warto się na nie zdecydować. Potrzebujesz materiałów na ogrodzenie z cegły? Materiały najwyższej jakości znajdziesz na stronie http://lode.pl/pl/produkty-uzpelniajace

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *