Opieka medyczna w ciąży

Medycyna rozwija się coraz bardziej. Umiemy wyleczyć choroby, które kiedyś były nawet nie znane. Coraz nowe odkrycia dają duże pole do popisu, a my czujemy się pewniej mogąc korzystać z obecnego dobrobytu medycznego. Opieka medyczna jest na bardzo wysokim poziomie, a polskie pielęgniarki i lekarze są bardzo pożądani za granicą. Podnosi się ich kwalifikacje nieustannie poprze kursy, czasopisma i konferencje. Odpowiednia opieka medyczna, to często też to na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności kiedy wybieramy szpital, klinikę czy przychodnie w której chcemy być leczeni. Medycyna wychodzi na przeciw ze swoimi osiągnięciami, ale również stara zapewnić komfort pacjentom. Przykładem jest zdalna opieka położnicza. Czym ona jest?

To innowacyjne rozwiązanie przeznaczone jest aby bezpiecznie obserwować czynności akcji serca dziecka oraz czynności skurczowej macicy w warunkach domowych. Przenośne urządzenie daje możliwość w dowolnym miejscu i czasie wykonać pacjentce badanie KTG. Takie dane, po bezpośrednim zebraniu przesyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej. Tam personel podaje je analizie. Jeśli istnieje zagrożenie życia, odbywa się odpowiednia interwencja. Ma to wiele zalet m.in monitorowanie pacjentek pomiędzy wizytami u ginekologa, skraca to czas hospitalizacji, idealne rozwiązanie dla ciąż o wysokim ryzyku szczególnie gdy wskazane jest by pacjentka odpoczywała w domu, ułatwiony dostęp do danych pacjentki, placówka dająca takie usługi zwiększa swoją renomę i zaufanie. Pacjentki, które skorzystały już z zdalnej opieki położniczej wskazują na duże plusy takiej usługi. Wymieniają jako pozytywy: dowolną porę wykonania KTG, stały monitoring stanu zdrowia dziecka co daje poczucie spokoju dla matki a wiadomo służy to ciąży, skrócenie czasu reakcji na zagrożenia życia i zdrowia.

Bardzo często poruszanym tematem w ostatnim czasie jest temat szczepienia dla dziecka. Ma to coraz mniej zwolenników, a w sieci i w mediach wypowiada się wiele przeciwników tego procederu. Szczepień nie należy się jednak bać i warto pamiętać że zagwarantują dziecku bezpieczeństwo, a rodzicom oszczędzą zmartwień w przyszłości. Temat opieki medycznej również jest tu istotny. Warto wybrać się do przychodni, w której są pielęgniarki z odpowiednim podejściem do małego dziecka. Sami często boimy się igieł, trzeba więc zapewnić duży komfort dziecku w takiej sytuacji. Można znaleźć przychodnie, która zapewni dojazd do domu i tam zaszczepi dziecko. Jest to dobre rozwiązanie dla maluszka, który pewniej czuje się w znanym mu miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *