Polacy kupują mieszkania

Polacy coraz częściej kupują nowe mieszkania w Krakowie. Popularnością cieszy się w pierwszej kolejności Nowa Huta – nowe mieszkania w tejże dzielnicy miasta sprzedają się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Na rynku nowych mieszkań są dostępne mieszkania w stanie deweloperskim albo wykończone już „pod klucz”.

W czym tkwi sukces, że Nowa Huta nowe mieszkania tak szybko sprzedaje? Otóż zacznijmy od tego, że mieszkania w Krakowie stanowią dobrą inwestycję, a mieszkania w Nowej Hucie mają ten plus, że są tańsze niż w większości innych dzielnic Krakowa. Tańsze, czyli łatwiej dostępne. Więcej osób stać na ich zakup czy to na własny użytek czy jako inwestycję pod wynajem.

Jeśli zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania w tym drugim celu, to akurat w Krakowie szybko znajdziemy najemcę. Mieszkania w tym mieście  można wynajmować turystom albo studentom. Inwestując w mieszkania deweloperskie można wykończyć je tak, aby zadowolić konkretnego odbiorcę.

Adaptując nowe mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy warto wybrać tańsze, mniej trwałe rozwiązania. Mieszkania dla turystów powinny dać się zmieniać, podążać za nowymi stylami w aranżacji wnętrz. Podążać za modą. Warto więc postawić na dodatki. Przy dłuższym wynajmie ważne będą trwałe rozwiązania. Solidne meble, przytulne aranżacje. Inne aspekty będą ważne dla decydujących się na wynajem krótkoterminowy, a inne dla wynajmu na cele mieszkaniowe.

Inwestorów którzy preferują wynajem długoterminowy powinny zainteresować właśnie nowe mieszkania w Nowej Hucie. Po pierwsze dlatego, że są tańsze w zakupie, a po drugie, że łatwiej znaleźć rodzinę, która zechce w nim zamieszkać, bo koszty wynajmu będą mniejsze. Teoretycznie jako inwestor zarobimy więc mniej miesięcznie, ale mieszkanie kupimy taniej.

Bez względu jednak na to czy chcemy kupić mieszkanie pod wynajem krótko czy długoterminowy, pośrednicy nieruchomości w obu przypadkach polecają aby nabywać mieszkania deweloperskie, które można zaaranżować według potrzeb przyszłych lokatorów.

Należy też pamiętać o właściwej lokalizacji, która również jest brana pod uwagę przez lokatorów. Turyści będą woleć mieszkanie w centrum miasta, gdzie będą mieli łatwy dostęp do lokalnych atrakcji. Jednak dla stałych najemców ważna będzie spokojna i zielona okolica, a Nowa Huta i nowe mieszkania znajdujące się na tamtejszych świeżo wybudowanych osiedlach to najlepszy z możliwych wariantów, czego doskonałym przykładem jest oferta tego dewelopera: http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/ – Nowa Huta nowe mieszkania w trakcie realizacji o planowanym terminie oddania przypadającym na lipiec 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *