Pompy zatapialne EVAK EUS.

Pompy zatapialne EVAK EUS to jedne z najnowocześniejszych jednostek tego typu, dostępnych obecnie na naszym rynku pomp zatapialnych. Urządzenia z tej serii sprawdzają się w bardzo wielu zastosowaniach. Przede wszystkim zaś, w sytuacjach, gdzie wymagana jest intensywna praca przy pompowaniu wody zanieczyszczonej mułem, osadami, czy też materiałami ściernymi. Jest to wynikiem tego, iż pompy zatapialne EVAK EUS, zostały stworzone z myślą o najtrudniejszych zadaniach w odwadnianiu w branży budowlanej.

Czym charakteryzują się pompy zatapialne EVAK EUS?

Przede wszystkim są to pompy charakteryzujące się nowoczesną konstrukcją. Wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym, pompy zatapialne EVAK EUS, mogą pracować w najbardziej wymagających warunkach i nie ulegają uszkodzeniom. Są to jednostki idealnie dostosowane do pompowania zarówno wody czystej, jak i zanieczyszczonej. Bez większych problemów radzą sobie z pompowaniem wody zabrudzonej mułem, szlamem, osadami czy też materiałami ściernymi.

Są to pompy wyposażone w podwójne uszczelnienie mechaniczne w kąpieli olejowej, dzięki czemu, wnętrze urządzenia jest zabezpieczone przed ewentualnym kontaktem z pompowanym medium. Dodatkowo, pompy zatapialne EVAK EUS są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia termiczne oraz prądowe, dzięki czemu, możemy spodziewać się natychmiastowej reakcji na pracę na sucho, w postaci odcięcia dopływu prądu. Tak samo będzie się dziać w przypadku zablokowania pracy pompy poprzez przykładowo zbyt duży fragment przedostający się do wirnika.

Zastosowanie pomp zatapialnych EVAK EUS.

Tak jak już o tym powiedzieliśmy wcześniej, pompy zatapialne EVAK EUS, sprawdzają się bardzo szerokim spektrum zastosowań. Są to jednostki do zadań wymagających, toteż bardzo często, właśnie z tych urządzeń korzystają firmy budowlane, które muszą w toku realizacji swoich prac także przeprowadzać odwodnienia wykopów, i inne prace odwodnieniowe. Najczęstszy zakres zastosowań tego typu pomp przedstawia się następująco:

  • Zastosowania przemysłowe
  • Pompowanie ścieków bez ciał włóknistych
  • Pompowanie wody gruntowej, osadów oraz deszczówki
  • Pompowanie mediów zanieczyszczonych materiałami ściernymi (piasek, żwir, bentonit)
  • Odwadnianie piwnic, parkingów, posesji – prace związane z usuwaniem skutków powodzi i podstopień.
  • Odwodnienia budowlane – odwadnianie wykopów, zbiorników itp.

Należy więc powiedzieć, iż kompaktowe pompy zatapialne EVAK serii EUS, to jednostki wszechstronnego zastosowania. Sprawdzają się praktycznie w każdych warunkach.

Podsumowanie.

Możemy więc śmiało powiedzieć, iż pompy zatapialne EVAK EUS to jednostki bardzo nowoczesne, wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia i gwarantujące doskonały poziom wydajności pracy nawet w bardzo trudnych warunkach. Są to jednostki sprawdzające się w najtrudniejszych przypadkach, toteż ich posiadanie na wyposażeniu firmy budowlanej przynosi same korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *