Popraw wady w lakierze samochodu

Jeśli jesteś fanem samochodów, z pewnością oprócz osiągów interesują Cię również ich wnętrza, ale też wygląd zewnętrzny. Piękny i czysty samochód cieszy oko właściciela i wszystkich tych, którzy zobaczą auto w trasie. Warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy na to, by nasz wóz stał się unikalny właśnie przez wygląd bez skazy.

Starsze pojazdy, z racji długiego czasu eksploatacji, a także mniejszych i większych kolizji, przytarć lub odprysków podczas jazdy, mogą mieć zniszczony lakier. Jeśli chcemy się zabrać do jego renowacji i nadania samochodowi dawnego blasku, musimy zaopatrzyć się w sprzęt lakierniczy. Przyda się oczywiście pistolet natryskowy, który połączymy z kompresorem lub innym źródłem sprężonego powietrza (puszki z takim powietrzem raczej nie przydadzą się bardziej, niż do poprawy minimalnych ubytków/wad). Drugą istotną sprawą jest oczywiście odpowiednia farba. Nie można też zapomnieć o wszelkich potrzebnych po drodze przepływu powietrza złączkach, adaptorach czy przejściówkach. Do zwieńczenia pracy wymagane będą pady polerskie (zobacz na https://www.klakiernik.pl/pl/c/Pady-polerskie-150mm/245). Montowane są one najczęściej na elektryczne polerki.

Tak przygotowany w podstawowy sprzęt garaż pozwoli Ci na dokonanie poprawek lub pełnego lakierowania auta. Pamiętaj tylko, że musisz odpowiednio zabezpieczyć szyby i inne elementy, których nie chcesz pomalować. Nie mniej ważne jest również nasze bezpieczeństwo i zdrowie – maluj tylko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, noś odpowiedni strój i maskę, przez którą spokojnie będziesz mógł oddychać. Nie przemęczaj też kompresora, oczywiście te większe mają bardzo długi czas pracy jednostajnej, ale i one mogą się przegrzać przy za długich ciągłych sesjach.

Jeśli to wszystko Ci nie wystarczy, możesz oczywiście w inny sposób modyfikować wygląd swojego samochodu, ale wszystko w granicach rozsądku. Nie chcesz potem trafić do galerii domorosłych tuningowców, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *