Poznaj zalety masażu limfatycznego

Masaż limfatyczny wykorzystywany jest w kosmetyce, aby pobudzić krążenie krwi i limfy w organizmie. Przyczynia się do lepszego ich lepszego przepływu, co sprzyja lepszemu odżywieniu komórek. Odpowiednio wykonany zapobiega niedokrwieniu oraz powstawaniu zakrzepów. Panie bardzo często i chętnie sięgają po masaż limfatyczny twarzy.

Drenaż limfatyczny, bo tak inaczej jest nazywany polega na specjalnym uciskaniu skóry, która staje się jędrna i sprężysta. Zabieg odbywa się w gabinetach kosmetycznych i trwa około 45 minut. Można go wykonać również w domu za pomocą specjalistycznego sprzętu, ale wcześniej warto zasięgnąć rady specjalisty.

Taki masaż można wykonać na różnych częściach ciała, nawet na twarzy. Stan cery po takim zabiegu widocznie się poprawia. Zmarszczki stają się mniej widoczne, skóra staje się bardziej dotleniona i elastyczna. Może przyczynić się do zmniejszenia dolegliwości bólowych zatok oraz niweluje opuchnięcie oczu. Masaż limfatyczny twarzy świetnie sprawdza się przed różnego typu zabiegami kosmetycznymi.

Niestety mimo tak wielu pozytywnych skutków masażu nie jest on przeznaczony dla każdego. Osoby z gorączką, stanami zapalnymi skóry czy ranami powinny powstrzymać się od tego typu zabiegów. Ze względu na możliwość pogorszenia się stanu zdrowia nie jest zalecany dla osób, które walczą z chorobą nowotworową, mają wysokie ciśnienie lub wady serca.

Gdzie wykonać masaż limfatyczny w Poznaniu i okolicach? Postaw na rewelacyjny – https://innmed.pl/limfodrenaz-terapia-cieplem-ir/ – masaż limfatyczny w gabinecie INNmed pod Poznaniem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *